V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy

V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: titulní fotka Polski Fiat je jméno pro české motoristy spjaté se dvěma modely – rodinným sedanem 125p a miniautomobilem 126p.

Výrobní program automobilek FSO a FSM byl sice bohatší, ale ne všechny licenční Fiaty se dostaly až na náš trh.

A zatímco na první uvedený zmíněný vůz většinou lidé s láskou vzpomínají, ten druhý dodnes spoustu pamětníků nutí k úšklebku. Pro Polsko je ale Maluch, jak se mu lidově přezdívá, stejně důležitý jako starý Fiat 500 pro Itálii, Citroën 2CV pro Francii nebo Mini pro Británii.

Maluch je typickým lidovým autem se vším všudy, hlavně se spoustou kompromisů. Není v něm moc místa, když už se do něj nacpete, nesedíte zrovna pohodlně a vzadu umístěný motor také není zrovna žádný silák, aby auto jelo rychle. Jenže všechno se dá změnit.

Maluch trochu jinak. Připomeňte si neznámé verze Fiatu 126p!

A právě na změnu motoru se zaměřil majitel zeleno-žlutého kousku z roku 1988. Jeho zadní kola totiž pohání devítistovka z motorky Kawasaki Ninja ZX-9r. Nově je tu tak 156 koní a to až ve 13.500 otáčkách. Maximální rychlost malého fiátku vzrostla na 200 km/h a na stovce je za pouhých 3,5 sekundy. K motoru je připojená manuální sekvenční šestistupňová převodovka, protože ta původní na parametry nového nestačila. Jen 490 kg těžké auto brzdí čtveřice kotoučových brzd.

Uvnitř auta toho moc není, ale kdo se bude chtít ostře svézt, ocení jistě rám podle homologace FIA, skořepinová sedadla a tříbodové bezpečnostní pásy, nechybí tu ani hasicí přístroj. Původní plasty a čalounění musely zmizet, aby se ušetřila hmotnost. Ze stejného důvodu jsou zadní okna pouze z plexiskla.

Cena není nízká, majitel si žádá 110 tisíc korun. To je na Malucha docela dost, ale žádný jiný Maluch v Česku patrně nejede tak rychle. Navíc má motor po servise, kdy se měnily svíčky, olej, filtry a koš spojky.

Fotogalerie

  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 1
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 2
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 3
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 4
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 5
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 6
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 7
  • V Česku je na prodej Maluch s motorem z Kawasaki Ninja. Stovku dá pod 4 sekundy: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.