V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?

V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: titulní fotka Pamatujete si na sportovní placku Ultima Can-Am? Svého času vzbudila celkem ohlas. Teď si můžete jednu koupit i u nás.

Sportovních placek se dá na prodej najít dost a když si chcete začít hrát na okruzích, je to celkem jasná cesta, co pořídit, aby byla pořádná zábava. Teď jsme například v české inzerci objevili Ultimu Can-Am.

Model Can-Am začala malá britská automobilka Ultima vyrábět v roce 2001, a to i jako stavebnici. Dnes už jej nenabízí, v nabídce je místo něj vůz Evolution Convertible. Can-Am vycházel ze sportovní varianty GTR a nabízel stejné parametry, které jen doplnil zážitek z větru ve vlasech.

Stejně jako každá jiná Ultima, i Can-Am je postaven na závodním prostorovém rámu a má nezávislé zavěšení všech kol. Díky tomu nabízí takové jízdní vlastnosti, které mu může každé jiné auto s možností legálního provozu na silnicích závidět. Na tom má svůj podíl i nízká hmotnost 920 kg.

V Česku je na prodej jedno kupé, které možná neznáte. Bitter CD spojuje techniku Opelu s americkou V8

Uprostřed je vidlicový osmiválec Chevrolet o objemu 5,7 litru, jehož výkon začíná na nějakých 300 koních, doplňuje ho sportovní převodovka Porsche. Už v tomto základním 300koňovém provedení Can-Am na stovku zrychlí za necelé čtyři sekundy a maximální rychlost výrobce definuje jako „více než adekvátní“.

Rám auta je ovšem navržen tak, aby snesl i výkon 2000 koní, pokud by se někdo pustil do dodatečných úprav. Některé exempláře mají navíc větší motory. Přítlak zlepšuje karbonové křídlo, za osmnáctipalcovými koly jsou velké kotoučové brzdy.

Jak jsme již zmínili, Can-Am může na silnici a tak je vybaven většinou věcí, které se v silničním provozu hodí. Do nepříznivého počasí máte i látkový soft top, který byl testován i pro rychlost 321 km/h. I když, rád bych viděl člověk, co by za deště jezdil takhle rychle v plastové skořápce. Pohodlná sedadla jsou čalouněna kůží, ve výbavě je i klimatizace a dokonce se vám do útrob auta vejde i pár menších zavazadel.

Červený kousek z české inzerce má v rodném listě rok 2002. Prodejce udává výkon 476 koní a motor má prý najeto jen 100 kilometrů. Servis má údajně Ultima za sebou a měnily se i všechny náplně. Však to znáte, sednout a jezdit. Pokud tedy máte chuť na konci zimy na trochu toho adrenalinu.

Cenu bohužel prodejce neuvádí, ale rychlý průzkum trhu ukazuje, že pod milion tohle auto stát nebude.

Fotogalerie

  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 1
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 2
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 3
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 4
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 5
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 6
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 7
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 8
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 9
  • V Česku je na prodej jedna hodně rychlá placka na značkách. Znáte Ultimu Can-Am?: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.