V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion

V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: titulní fotka Pokud vás namlsalo naše včerejší video s Arielem Atom a po tomhle jedinečném autě jste zatoužili, máme pro vás dobrou zprávu. Zrovna teď je jeden exemplář na prodej v Kladně.

Konkrétně se nabízí Ariel Atom Supercharged z roku 2008. Ten má v útrobách (i když u Atomu je sporné označovat cokoliv za útroby, pořád je to pár trubek kolem všeho bez panelů karoserie) motor Honda K20 s kompresorem naladěný na nějakých 300 koní. Pokud ale nemá nic nadbytečného, jako třeba čelní sklo, tak ani nemusí tahat žádnou zátěž, což znamená výjimečně nízkou hmotnost. Maximální rychlost je 260 km/h, ale ohromující je hlavně akcelerace: na stovku dokáže vystřelit za 2,7 sekundy.

Auto je homologováno pro provoz na silnicích, má na české papíry a jeho motor podle prodejce nedávno prošel nedávno kompletní repasí. Od té doby najel jen okolo tisíce kilometrů. Prodává jej navíc první vlastník..

Tohle video z Nürburgringu ukazuje, jak skvělá hračka je Ariel Atom

Momentálně je ale auto připravené na okruhové řádění, což se k jeho charakteru asi hodí nejlépe. Navíc k němu dostanete několik sad disků s různými typy pneumatik (včetně slicků a semislicků), náhradní díly, rezervní brzdy a destičky, ramena, poloosy, chladič a některé karosářské díly.

Takže jestli chcete být vládce okruhů v nekompromisní motokáře a koukat na BMW, Porsche a Ferrari ve zpětném zrcátku, neměli byste váhat. Majitel je ochotný místo prodeje i vyměnit auto za něco zajímavého.

Pokud ale nemáte co nabídnout, žádá si prodejce 990 tisíc korun. To je na první pohled hodně, ale když si vezmete, jaké vzrušení za tyhle peníze dostanete, zdá se to jako neodolatelná nabídka.

Fotogalerie

  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 1
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 2
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 3
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 4
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 5
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 6
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 7
  • V Česku je na prodej Ariel Atom. Zabiják drahých supersportů vyjde na milion: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Je jeste na prodej? Ondra B. 12.03.2019  06:48
Vstoupit do diskuse ›