Úžasný doják. Slepý nadšenec do aut poprvé v životě sedl za volant, v Mercedesu AMG GT R jel 200 km/h

Hodnocení
(počet hlasů: 54, průměr: 2.61; procenta:40%, součet:141)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Bart Hickey je 57letý muž, který miluje auta. A také je opravuje. Zvláštní na tom je, že nikdy neřídil - je totiž slepý.

Bart Hickey z amerického města Alsip v Illinois lásku k automobilům „zdědil“ po svém otci a z nadšení do oprav se nakonec stalo i jeho živobytí. Když bylo Bartovi 11 let, táta totiž zemřel a malý kluk byl najednou na opravy rodinného vozu sám. Poradil si a později si dokonce už se svým synem otevřel vlastní autodílnu.

Už to samo o sobě je hezký a dojemný příběh, Hickey se ale jen u oprav nezastavil, toužil také po tom, aby nějaké auto mohl i řídit. Když se o tomto snu dozvěděli lidé v automobilce Mercedes-Benz, rozhodli se slepého mechanika potěšit a přání mu splnit.

A tak tátu se synem vzali k Alvordskému jezeru v Oregonu, kde je k dispozici obrovská pláň bez jakýchkoli překážek. K tomu dovezli Mercedes-AMG GT R, ostré kupé s výkonem 585 koní.

Pak Barta posadili za volant, seznámili ho s ovládáním a nechali ho rozjet. Dokonce až na 200 km/h. Určitě si pusťte video, pohled na tak šťastného muže vám jistě zlepší den.

Ani tohle ani není konec. Bart se synem už plánují další jízdu, v listopadu chtějí prohnat Dodge Dart z roku 1969 – auto, které patří samotnému Hickeymu… A to teprve bude doják.

Autor: Jan Zajíc

Související videa | Všechna videa »
 • V nových Mercedes si možná zahrajete závody na motokárách. Automobilka ukázala, jak by to mohlo fungovat
  2035×
 • Mercedes otevřel showroom pro děti. Nabízí v něm i malá AMG
  2386×
 • Mercedes ukázal skvělou reklamu. Udělal ze starého
  6936×
 • Ojetý Mercedes-Benz SL600: Údržba, která přijde na absurdní peníze
  12453×

Související články