Úpravce si vzal do parády klasickou Lancii Aurelia. Jak se vám výsledek líbí?

Úpravce si vzal do parády klasickou Lancii Aurelia. Jak se vám výsledek líbí?: titulní fotka Úpravy klasik jsou poslední dobou žádané, a tak se s nimi roztrhl pytel. Zejména takzvané „outlaw“ úpravy mají poměrně rozsáhlou odezvu u majitelů Porsche, za což můžeme nejspíš poděkovat Magnusi Walkerovi. V tomto případě ale nejde o Porsche.

Je naopak o netradiční veterán, na který jen tak nenarazíte i v původní podobě – Lancia Aurelia B20GT.

Celou přestavbu má na svědomí Thornley Kelham. Hlavní inspirací mu byla závodní Aurelia první série, kterou řídil Giovanni Bracco. Patrně jde o nejslavnější Aurelii vůbec (i když Louis Chiron vyhrál s jiným exemplářem Rallye Monte Carlo 1954).

Souboj slavných „béčkových“ Lancií. Je rychlejší 037, nebo Delta S4?

Karoserie přestavěné Aurelie je velmi krásně upravená a má sníženou střechu. Podvozek byl zesílen, aby zvládl větší výkon. Pod kapotou je totiž vidlicový šestiválec z pozdějšího modelu Flaminia, který byl ještě převrtán na objem 2,8 litru a má také nově vstřikování. Moderní brzdy a tlumiče zajišťují, že tahle Aurelia se řídí stejně dobře, jak dobře vypadá.

Interiér je možné přizpůsobit individuálním přáním každého zákazníka. V každém případě vám ale úpravce vymění volant a pedály, aby trochu eliminoval tu pověstnou italskou pozici za volantem. Jinak se uvnitř ve velkém používá kvalitní kůže a dřevo, případně ušlechtilé kovy.

Nemusíte se ale bát, že by ubylo Aurelií na světě. Přestavby firma provádí jen z aut, která se hodila leda tak do šrotu, protože jejich oprava a renovace by stály příliš mnoho peněz. Thornley Kelham vyrobí pouze osm těchto Aurelií a pojmenuje je Fuorilegge, což je italský ekvivalent slova outlaw – v češtině bychom řekli psanec.

Na prodej je úžasné Porsche 904 GTS, které patřilo Robertu Redfordovi. Jdete do něj? Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.