Diskuse: Tuning Speed Show Trenčín

zpět na článek
 • zh

  tatra na predaj

  23.06.10 18:05 Reagovat

  Ak má niekto záujem tak tatra ja na predaj za, a teraz sa držte, 70000€.
  www.classiccarsforsale.co.uk/classic-c… />

 • strýco

  Re: Co to? Tjůner Domácí...

  23.06.10 17:15 Reagovat

  Nechápem, čo vás všetkých na tom tej Tatre tak sere? Všetci sa tu vyhrážate všelijakým mučením a podobne. Ja sám mám doma veterány, medzi iným aj pár kúskov T 603, ale mne to vôbec také hrozné nepripadá, naopak chválim majitela za odvahu sa do niečoho takého pustiť. Rád by som vedel, koľkí z vás tu už renovovali T 603? Stále je ich dosť na predaj, kopa ich hnije len tak niekde pod stromom, lebo ich majiteľ ich bude niekedy v budúcnosti renovovať. A nakoniec ich pozametajú na lopatku a vyhodia. Sám môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že zrenovovať Tatru je veľmi finančne aj fyzicky náročné aj keď si veľa vecí dokážem spraviť sám. Tak prečo nedať nejakej hnilej Tatre šancu na ďaľší život v podobe tuningu? A v tomto prípade bola snaha ponechať charakteristické rysy tatroviek. Aj keď nie som fanúšikom laminátu, radšej by som bol keby to bolo spravené ako dobová úprava na coupé s kopou chrómu. Ale na aute bol odvedený kus práce a to si ja cením, keď sa to majiteľovi páči.
  Na tomto fóre sú len samí hnidopichovia, čo nič nedokázali, len ťukať do klávesnise s prstom v nose alebo zadku..

 • toryu1foto toryu1

  Co to? Tjůner Domácí...

  23.06.10 15:17 Reagovat

  Může... ;-\ Byla napadena škůdcem Tjůnerem Domácím.

  TJŮNER DOMÁCÍ (ve Wikipedii tento termín prozatím nenaleznete)
  Vyskytuje se v hojném počtu převážně v letních měsících na našich silnicích a jak vidno i na silnicích našich sousedů. Jde o velmi nebezpečný poddruh Homo Sapiens, který svoji aktivitu a jakkoli nabyté finanční prostředky směřuje primárně na likvidaci výrobků automobilového průmyslu. Ve většině případů jsou cílem automobily současné nebo nedávné produkce (ve slangovém označení Tjůnera domácího se jedná o "nudný sériovky").

  Nejnebezpečnější jedinci tohoto druhu se ovšem vrhají bez sebemenších rozpaků i na auta, která jsou svým charakterem (třeba supersporty), věkem a historií (oldtimery) jedinečná.

  Tjůner Domácí svým osobitým stylem mění původní koncepci daného automobilu, jeho vzhled, tvar a různé detaily a vlastnosti od výfukového systému po aerodynamické prvky karoserie. Pozornosti některých obzvláště nadaných jedinců neujde ani některá z funkčních sestav automobilu (dokumentuje kupříkladu slangový termín "vočiplý tédéíčko" v překladu úprava dieselového agregátu s turbem). Pudovým chováním tohoto druhu je nevysvětlitelná touha vylepšit, změnit... upravit.

  Je až neuvěřitelné co všechno dokáže Tjůner Domácí na autě vylepšit poté, co bylo navrženo a optimalizováno týmem draze placených konstruktérů, designerů a ostatních odborníků, kteří se na vývoji původního auta podíleli. Pro tuto činnost nepotřebuje Tjůner domácí žádnou ze sofistikovaných vymožeností, jako například zkušební polygon, nebo aerodynamický tunel...

  Výsledky své převážně zimní kutilské činnosti potom Tjůner Domácí prezentuje před ostatními jedinci svého druhu na takzvaných tuningových srazech. To je nějaký, v lepším případě chráněný a uzavřený předem vytipovaný prostor, kam se přívrženci svého druhu sjíždějí se svými auty (v druhovém slangu "hustě votuněněnejma kárkama") a předvádějí výsledky své záškodnické činnosti páchané na nebohém kusu plechu, který se kdysi podobal automobilu. Tato setkání bývají na první pohled neškodnou víkendovou činností..., ale pozor! Ďábel se ukrývá jinde... Jednotiví příslušníci druhu Tjůner Domácí čerpají na těchto setkáních svého společenstva ispiraci pro svoji další budoucí destruktivní činnost a tak dochází k téměř nekontrolovatelnému šíření infekce. Důsledkem tohoto jevu bývá nezřídka i nákaza dalších příslušníků Homo Sapiens sapiens a jejich mutace v druh Homo Sapiens Tjůner Domácí. Někdy přichází na samovolné odeznění této škodlivé mutace s věkem jedince. Někteří jedinci však bohužel zůstávají zasaženi natrvalo.

  Ne! Omyl... nepranýřuji tuning. Dokonce i tuningu fandím... Gemballa, Hamann, Hennessey nebo Renault Sport, divize M a AMG... Shelby... nejsou pro mne prázdným pojmem. To je podle mého tuning. Sleduje původní ideu slova tuning - přizpůsobení, ladění. Pro drtivou většinu kreací bych asi použil termín styling...

  Nenapadám majitele upravených aut. Každý nechť nakládá se svým vozem, časem a prostředky dle libosti...

  Jen úpěnlivě žádám z pozice někoho kdo má auta rád a sem tam je i sbírá: NECHTE LEGENDY ŽÍT! Hrajte si s něčím jiným... Nevěřili by jste, jak těžké je sehnat třeba Nissan 300 ZX v původním stavu :-( o Opel Calibra nenapadený Tjůnerem Domácím taky nezavadíte.

 • mustafafoto mustafa

  Re: Co to?

  23.06.10 13:20 Reagovat

  pokus o speciál na sprinty.

 • mustafafoto mustafa

  článek

  23.06.10 13:19 Reagovat

  Hezky napsanej článek. Jedete se podívát do Mnichova hradiště? Měl by být sprint na 1km, což si myslim přitáhne dost lidí, který jinak na tyhle akce nejezdí a mají zajímavé stroje.
  Jinak:
  Tatra hnus, to samý ten civic = kolotoč tjůnynk. ;-) >:D

 • stepan_IRL

  Co to?

  23.06.10 11:45 Reagovat

  Muze mi nekdo prosim vysvetlit co to k sakru je s tou cervenou calibrou?

 • MaJklM

  Allroad

  22.06.10 17:47 Reagovat

  Podle mě je teda nejlépe "natuněný" ten ollda :-)

 • Enthusiastic.driverfoto Enthusiastic-driver

  Re: K 603-ke

  22.06.10 16:25 Reagovat

  Pistatot: Jakou v tom proboha vidíš ideu? Rvát nějaké moderní srance na klasickou ledwinkovskou karoserii. Tahat to k zemi, zabít to koly a "světly"... Toto někoho se ZÁKLADNÍM citem pro auta a historii nemůže nikdy napadnout!

  Tohle je fakt nechutná bastardizace. 603 je nádherná, noblesní, majestátní, udělat kupé z ní nejde...

 • Pistatot

  K 603-ke

  22.06.10 15:37 Reagovat

  Podľa mňa je 603 pekná idea so zlým výsledkom. Z boku akmer perfektné (hornú líniu zadného bočného okienka by som viedol inak), z predu a zo zadu úplne nezvládnuté. Tvarovanie nových častí - desbes, vobec to neladí s povodnou castou vozu.

 • toryu1foto toryu1

  Re: na poblití

  22.06.10 14:32 Reagovat

  Aha... taky "pěknej kousek" ani jsem si díky autozombie T603 nevšiml.

 • meera

  na poblití

  22.06.10 14:26 Reagovat

  za tu tatru náleží majiteli samozřejmě co nejpomalejší smrt, mezi dalšíma zprzněninama mě ale málem zabil peugeot 406, vždyť to auto má kastli od pininfariny, na takové kousky je svatokrádež byť jen nalepení samolepky, natož tohle... :no: :no: :no:

 • Hrubisfoto Hrubis

  Re: Je mi z toho dost smutno...

  22.06.10 14:17 Reagovat

  >:D :yes:

 • toryu1foto toryu1

  Je mi z toho dost smutno...

  22.06.10 14:11 Reagovat

  ...protože tohle si legenda jménem T603 nezaslouží. Zase o jednoho velikána věků minulých méně. Tuning beru jako něco, co bohužel k autům patří. Ale rozhodně by to ale neměl být prostředek, jak páchat zvěrstva na legendárním stroji. Takováto úprava veterána je něco co se rovná jeho definitivní fyzické likvidaci a s jeho záchranou nemá co do činění... :-(

  Bohužel, stalo se a doufám že alespoň sadistickému majiteli se to líbí, protože to je patrně jediný člověk, kterému by se to líbit mohlo! Až vyroste, nebo prozří, nebo ho opustí dočasný záchvat šílenství, doufám že mu dojde, jaký automobilový zločin způsobil a už nikdy, N.I.K.D.Y. !!! Nic podobného "nevytvoří" (patrně lepší termín je nezlikviduje).

  A než mi tu někdo začne argumentovat, že se majitel snažil o originálnější pojetí původní konstrukční koncepce, nebo že se snažil svoje auto personifikovat, případně vylepšit vzhled... Na rovinu říkám, že tyto otřepané argumenty v případě T603 neberu a podle mě je to pouze narcistní, sebestředný, sadistický automobilový vrah. Přeji majiteli hodně zážitků s tímto autozombie a hlavně přeji do hlavy víc rozumu!

  Královna je mrtva! Čest její památce...

  Bohužel, jiná ji nenahradí, protože těchto strojů je pouze konečný počet... Je mi z toho dost smutno... :-(

 • Hrubisfoto Hrubis

  ale

  22.06.10 13:57 Reagovat

  ale ty subarka vypadaj vazne dobre :yes: , hlavne to cerny Monster E. se mi libi :yes: ... jinak je to jako kazdej tuning sraz, hromada plastu a lesteni, proste je ted takova doba .... a za tu Tatru by se nekdo mel smazit v pekel!!!! :no:

 • Gastone

  Úroveň klesá a klesá... :(

  22.06.10 12:55 Reagovat

  Tak, tak... Keď niekto zprzní nové auto, tak mi to nejak veľmi ľúto ani nie je... Ale v poslednej dobe asi ide do módy ničenie veteránov... Začalo to Škodami 110R, keď už asi sériové Erky došli, tak prešli na Tisícky... No a teraz tá Tatra... 8-s :no:
  Myslím, že s tuningom to ide strašne dole vodou, a keď pozerávam na fotky zo zrazov, tak tam vidím samé tuzeriny a medzi nimi možno dva pekné autá... Ako veľký fanúšik tuningu som z toho sklamaný a smutný, ale radšej nech tuning celkom zanikne, ako by mal vyzerať takto... :-(

 • Laufík

  :(

  22.06.10 12:15 Reagovat

  Chudera ta 603... kvůli tomuhle nemám rád tyhle akce... jen brečíte, co ti hustotuneři dokáží zkur*it :'(

 • pan.filuta

  tatra

  22.06.10 11:55 Reagovat

  toho kdo jí takhle zk****l bych pověsil za koule do průvanu.. >:-[]

 • Bezmch

  Re: URVAT PAZOURY !!!

  22.06.10 10:29 Reagovat

  Taky jsem tu 603-ku oplakal ... je to hnus :no:

 • muhehehe

  zlatý GIV

  22.06.10 10:25 Reagovat

  ..tak to je fakt krasavec!

 • matheusfoto matheus

  tuzing

  22.06.10 09:45 Reagovat

  Přehlídka leštěnek od vidláků co nemají kouska rozumu a vkusu... fuj hnus.

zpět na článek