Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena

Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: titulní fotka Britský výrobce motocyklů Triumph se spojil se švýcarským výrobcem hodinek TAG Heuer a výsledkem jejich spolupráce je Bonneville Heuer, který má být vzpomínkou na Steva McQueena.

Triumph Bonneville Heuer se chlubí lakem s modrými a oranžovými pruhy, jejichž odstín je stejný jako na Porsche 917, které řídil Steve McQueen v legendárním filmu Le Mans z roku 1971. Jen tak mimochodem toto Porsche neslo barvy závodních vozů, které sponzorovala společnost Gulf Oil Corporation.

Důvodů pro vznik tohoto motocyklu je celá řada. Mezi hlavní patří skutečnost, že výrobce hodinek oslavuje 40 let své značky TAG Heuer Monaco a Triumph slaví 50 let jména Bonneville na svých motocyklech. Steve McQueen navíc použil v roce 1963 motocykl značky Triumph při natáčení filmu Velký útěk a patřil k zákazníkům společnosti TAG Heuer.

Triumph Bonneville Heuer vychází z modelu Bonneville T100, k jehož pohonu slouží vzduchem chlazený řadový dvouválec o objemu 865 cm3, který poskytuje výkon 68 koní (50 kW) při 7500 min-1 a točivý moment 69 Nm při 5800 min-1. Tento model sází především na svůj retro design a odkazuje na stejnojmenný model, jehož produkce probíhala v letech 1959 až 1983.

Fotogalerie

  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 1
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 2
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 3
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 4
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 5
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 6
  • Triumph Bonneville Heuer: vzpomínka na Steva McQueena: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Naaadhera! %Kokanee 12.11.2009  20:27
Vstoupit do diskuse ›