Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up

Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up: titulní fotka Toyota se snaží vetřít Američanům pod kůži, jak je to jen možné. Po vstupu do NASCAR, kde narušuje tradiční souboje amerických značek, se chce zalíbit i fanouškům klasických customů a hot rodů.

Velký pick-up Toyota Tundra je vyráběn v Texasu a je samozřejmě určen pro severoamerický trh. V Las Vegas se na předchozích ročnících SEMA Show představila již řada různých úprav, ale letos zde má premiéru Tundra Hot Rod, která působí poněkud rozpačitě.

Základem úpravy se stal model Tundra Regular Cab s pohonem zadních kol, jemuž na přídi a bocích plápolají plameny přesně ve stylu klasických hot rodů z padesátých a šedesátých let. Korba má podlahu z javorového dřeva a kola dostala kryty Bonneville, které jsou oblíbeným doplňkem u vozů závodících na solných pláních.

Úpravy exteriéru, včetně laku a výfukového systému Cherry Bomb, i interiéru má na svědomí společnost Sucker Punch Sally’s. Slavný výrobce elektrických kytar a jejich příslušenství, Fender Guitar, se projevil v interiéru montáží autorádia ve stylu padesátých let a dodal javorové dřevo na obložení korby.

Výsledná Toyota Tundra Hot Rod je sice ukázkou dobře odvedené práce, ale stroj japonské značky upravený v tomto stylu působí poněkud zvláštně a chybí mu jisté spojení s minulostí, na níž odkazuje. Ford F-150 nebo Dodge Ram upravené v tomto stylu by měly větší logiku.

Fotogalerie

  • Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up: fotka 1
  • Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up: fotka 2
  • Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up: fotka 3
  • Toyota Tundra Hot Rod: retro vzhled pro pick-up: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.