Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans

Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: titulní fotka Japonci přivezou na závod 24 hodin v Le Mans svůj hybridní závodní vůz Supra HV-R GT. Ale ještě to bude pár let trvat.

Už jsme si zvykli, že vládu nad závody v sériích Le Mans i ve slavné čtyřiadvaceti­hodinovce jako takové ovládly turbodiesely. Mohou je časem vystřídat benzinové hybridy? Toyota Supra by mohla naznačit…

Japonci přivezou do Le Mans 2012 auto, které bude evolucí toho, co vyhrálo před dvěma lety čtyřiadvaceti­hodinovku v Tokkachi. Supra HV-R GT zřejmě funguje dobře, tak se Toyota rozhodla, že změří síly s konkurencí v Evropě. Na celkové vítězství to asi nebude, speciál bude připraven pro kategorii GT1, ale v této třetí nejvyšší skupině by se prosadit mohl.

Hybridní speciál byl doposud poháněn motorem V8 o výkonu 473 koní (348 kW), jemuž pomáhala energie, získaná při brzdění a uložená v kapacitoru, odkud si ji brala trojice elektromotorů. Dva z nich jsou umístěny v předních kolech, třetí pak v zadní části vozu. Tak držíme palce a těšíme se na přespřesrok.

Fotogalerie

  • Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: fotka 1
  • Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: fotka 2
  • Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: fotka 3
  • Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: fotka 4
  • Toyota Supra HV-R GT Hybrid se chystá do Le Mans: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
He he, uz se to blizi :-) Skyline 23.12.2009  08:34
Vstoupit do diskuse ›