Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí

Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: titulní fotka Toyota má pro japonský trh připravenou sérii modelů G Sports. Ty mají za úkol z běžných aut udělat o něco ostřejší nářadí, čemuž se nevyhnul ani jinak klidný a mírumilovný Prius.

Na domácím tokijském autosalonu představila Toyota koncept opravdu zábavného Priusu. Šetřit palivo je totiž zábava asi tak pět minut, radost z rychle projeté série zatáček vás ale zcela jistě jen tak neomrzí.

Ve výbavě je docela dost nových prvků jako třeba tužší o 30 mm snížený podvozek, zajímavý aerokit, sportovní výfuk s dvojicí koncovek, nástavce prahů, karbonová zrcátka, osmnáctipalcová kola z lehkých slitin, zadní přítlačné křídlo, světla pro denní svícení z LED…wow, kdo by to do Priusu řekl?

Uvnitř vaše tělo podrží sportovní Recara, dále zde najdeme kožený volant obšitý červenou nití, hliníkové pedály, červená řadička (tahle barva dělá ve spojení s černou v interiéru docela divy) a nebo třeba také vylepšený informační displej. Čekáte-li nějaké změny pod kapotou, musím vás zklamat. V tomto ohledu je Prius třetí generace naprosto shodný se svými neupravenými bratříčky. Ale co, alespoň nebudou mít čtyřpístkové brzdy s kotouči o průměru 334 mm vpředu a 310 milimetrů vzadu tolik práce. Auto k ničemu, říkáte? No, to vám rozhodně vyvracet nehodlám…

Fotogalerie

  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 1
  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 2
  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 3
  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 4
  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 5
  • Toyota Prius G Sports Concept: šetřílek co se zatáček nebojí: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ou meera 16.01.2010  19:13
Co to je??? Amerika 16.01.2010  15:32
Vstoupit do diskuse ›