Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii

Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: titulní fotka Toyota slaví 10 let Priusu v Británii a na oslavu připravila opravdu šik speciální edici. Nevědět, že to je prius...

Hybridy se už po evropských silnicích prohánějí 11 let. V roce 2009 to započalo s malým kupátkem Honda Insight a o rok později se objevil pozdější bestseller Toyota Prius. A úspěšná dekáda, to už zaslouží menší oslavičku v podobě speciální edice Generation X.

Nevědět, jaké řidičské zážitky hybridní toyota nabízí, člověk by snad podlehl pokušení o tomhle autě uvažovat. Ostré tvary karoserie doplňují nástavce obou nárazníků a prahů, tmavě lakovaná sedmnáctipalcová kola s tenkými paprsky, zatmavená zadní boční okna a černě lakované nožičky zpětných zrcátek a spoileru na odtrhové hraně pátých dveří. A k tomu všemu ještě kožené čalounění s logem 10. výročí priusu. Prostě a jednoduše – vzhledově docela vymazlené auto. Na britském trhu se jich objeví rovná tisícovka a to výhradně v bílém nebo černém laku. Vsadím se, že se po nich jen zapráší.

Mimochodem – Toyota také oznámila, že už vyrobila a prodala více než dva miliony modelů Prius. Potřebovala na to třináct let a tři generace. Můžete tomu věřit nebo ne, ale Toyota spočítala, že tahle auta ušetřila svým provozem 11 000 000 tun CO2.

Fotogalerie

  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 1
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 2
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 3
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 4
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 5
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 6
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 7
  • Toyota Prius Generation X: tovární tuning pro Británii: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Prius TeeJay 28.10.2010  20:05
Vstoupit do diskuse ›