Toyota Ponam-35: Land Cruiser do vodního živlu

Toyota Ponam-35: Land Cruiser do vodního živlu: titulní fotka Toyotě už nestačí, že vládne silnicím. Teď se pustila i do výroby jachet. A její prvotina vypadá hodně dobře.

Vypadá to, jako by Toyota záviděla Hondě její divizi Honda Marine, byť by nemusela, protože její aktivitou jsou prozatím pouze lodní motory, které má Toyota díky Yamaze také a rozhodla se vstoupit do byznysu v luxusní lodní dopravě. A její prvotinou (když nepočítáme vlečný člun pro vodní lyžaře) je velmi pěkná jachta Ponam-35.

Loď s atraktivním designem by měla vyhovět jak potřebám výletníků, tak rybářů. Je dlouhá 11,95 m a široká 3,94 m a postavená z hliníku namísto obvyklejšího sklolaminátu. K pohonu slouží dva turbodieselové osmiválce 4,5 l z Toyoty Land Cruiser, každý o výkonu 370 k (na vodě se emise kupodivu zatím moc neřeší).

V kabině se na pohovce pohodlně usadí pět lidí a nechybí zde ani potřebné zázemí včetně kuchyňky s příslušenstvím, pro majitele lidi je navíc k dispozici samostatná kajuta s letištěm. Celkem je loď schopná pojmout 12 lidí, z toho až sedm se jich vejde na můstek. Lodička vyjde na 56.200.000 jenů bez daně, ale také bez povinné výbavy pro provoz, dopravy a nákladů na zprovoznění.

Fotogalerie

  • Toyota Ponam-35: Land Cruiser do vodního živlu: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Produkty T77 18.09.2011  03:34
Vstoupit do diskuse ›