Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko

Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: titulní fotka Toyota si pro Tokyo Auto Show připravila vedle sportovně laděného Priusu a konceptu FT-86 i ostřejší variantu sedanu Mark X, která nese stejně jako hybrid a kupé označení G Sports.

Toyota si pro japonský trh připravila sérii modelů G Sports, které mají za úkol z běžných aut udělat ostřejší a zábavnější sportovní nářadí. Mezi členy této sympatické rodinky patři i prémiový sedan Mark X G Sports Concept.

Základem nabroušeného čtyřdveřového sedanu je verze 350S, pod jejíž kapotou pracuje šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 318 koní (234 kW) při 6400 min-1 a točivým momentem 380 Nm při 4800 min-1. Síla motoru je na kola zadní nápravy přenášena šestistupňovou automatickou převodovkou s možností řazení pádly pod volantem a Mark X G Sports Concept je vybaven i samosvorným diferenciálem.

Pětimístný sedan s karoserií dlouhou 4730 mm a rozvorem náprav 2850 mm v rámci programu G Sports dostal nový přední nárazník s agresivně tvarovanými vstupy vzduchu a integrovanými světly pro denní svícení ze světelných diod. Na přídi je rovněž nová maska chladiče a kapota motoru s výdechy po stranách.

Z bočního pohledu vynikají nové přední blatníky s výdechy za koly, nástavce prahů a výdechy v bocích zadního nárazníku. Zádi dominuje nový difuzor s čtveřicí koncovek výfukového systému. Další úpravy exteriéru představuje decentní spoiler na víku zavazadlového prostoru, karbonová střecha, vnější zpětná zrcátka ze stejného materiálu a 20palcová litá kola s pneumatikami Yokohama Advan Sports.

V interiéru představují nejviditelnější změnu přední sportovní sedadla Recaro, kterým dělá společnost startovací tlačítko s logem G Sports, nový sportovní volant, kožená manžeta a hlavice řadicí páky, dekorativní prvky z karbonu na dveřích a středové konzole. Součástí výbavy je i výkonný audio systém Alpine.

G Sports nemá představovat pouze změny vzhledu ale i vylepšení jízdních vlastností. K tomu má přispět nová sportovní sada odpružení, snižující světlou výšku o 20 mm.

K posledním úpravám provedeným na Toyotě Mark X patří montáž nového brzdového systému. Ten je vybaven kotouči s vnitřním chlazením o průměru 355 mm vpředu a 345 mm vzadu, do nichž se zakusují 6pístkové, resp. 4pístkové brzdové třmeny.

Fotogalerie

  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 1
  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 2
  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 3
  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 4
  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 5
  • Toyota Mark X G Sports Concept: ostrý prémiový sedan pro Japonsko: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: zajimave riderhenry 20.01.2010  13:49
Re: zajimave King 19.01.2010  20:43
zajimave riderhenry 18.01.2010  22:07
lexus drocks 18.01.2010  16:42
Vstoupit do diskuse ›