Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion

Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: titulní fotka Sportovní kupé od Toyoty projde příští rok modernizací. Britská pobočka zatím přichystala pro ostrovní fanoušky limitovanou edici Blanco stávajícího provedení.

Odbyt je přece nutné podpořit a okořenit! Název speciální série znamená v překladu ze španělštiny „bílý“. A zadokolka s dvoulitrovým plochým čtyřválcem od Subaru je skutečně bílá. Perleťový lak se jmenuje logicky GT White Pearl. Doplňují jej šedé a černé závodní pruhy na kapotě, střeše a bocích, stejnou barevnou kombinaci vyznávají i přední lízátko a zadní difuzor. Desetipaprskové antracitové osmnáctky nepostrádají loga GT 86.

Interiér moderní „hachi-roku“ pokrývá kůže, v předních sedačkách bude pilotovi i jeho sličné spolujezdkyni určitě teplo, protože jsou vyhřívané. Jak už to u limitek bývá, na středové konzole se skví plaketka s pořadovým číslem série. Britové si ji mohou začít objednávat už od začátku července a zaplatí za 28.500 liber (1,09 milionu korun), ale kolik vozů pro ně bude k mání, Toyota UK neřekla. Nejrychlejší nedočkavci si své nové hračky postaví do garáží už 1. srpna.

Nemusí samozřejmě zůstat u standardní výbavy. Seznam příplatků obsahuje třeba devítireproduk­torové audio od prestižní značky JBL, milovníci současných multimédií pak zaškrtnou i palubní systém Touch & Go s dotykovou obrazovkou a navigací. Blanco díkybohu postrádá velké zadní křídlo, které sice pomůže aerodynamice, jenže vzhledu zrovna neprospívá. O tom, zda bude na výběr šestistupňový manuál i automat, se Toyota UK nezmiňuje.

Technika se určitě nezměnila, pod přední kapotou tedy zůstává benzinový boxer D-4S s dvěma stovkami koní (správně 147 kW). I jízdní vlastnosti a ovladatelnost klasického sporťáku pro dva dospělé a dvě děti jsou zcela jistě zachovány.

Fotogalerie

 • Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: fotka 1
 • Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: fotka 2
 • Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: fotka 3
 • Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: fotka 4
 • Toyota GT86 Blanco: Bílá perleť a závodní pruhy pro Albion: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.