Toyota FT-86 Open: kabriolet GT 86 ohlášen do Ženevy

Toyota FT-86 Open: kabriolet GT 86 ohlášen do Ženevy: titulní fotka Toyota plní sliby a chystá se ukázat světu otevřenou verzi zadokolkového kupé GT 86. Studie bude k vidění už v březnu na ženevském autosalonu.

Toyota GT 86 a její dvojče Subaru BRZ vyvolaly u petrolheadských komunit na celém světě obrovské nadšení, je tu ovšem ještě jeden faktor, jenž tahle auta trošku handicapoval ve srovnání s dosavadní ikonou dostupných sporťáků, kterým je Mazda MX-5 – chybějící možnost sundat střechu. Je totiž všeobecně známo, že jízda v kabrioletu jízdní zážitky umocňuje na druhou.

Toyota si téhle situace je velmi dobře vědoma a odpověď velmi brzo. Už za dva měsíce se v Ženevě představí koncept FT-86 Open, což je právě netrpělivě čekávaná verze se stahovací střechou. Jak ukazuje první oficiální náčrt, bude zachováno uspořádání 2+2, ideální na odložení tašky, otázkou ovšem je, zda vůz dostane tuhou nebo plátěnou skládací střechu. Vzhledem k filozofii modelu je ale pravděpodobné, že půjde o látkovou, která je lehčí a prostorově méně náročná.

Můžete sice vcelku oprávněně namítat, že nejlepší otevřené auto je takové, které bylo za tímto účelem navrženo a kabrio verze z variant kupé nebo sedan jsou do jisté míry kompromisem, ale při dnešních schopnostech konstruktérů určitě není třeba mít z ničeho obavy.

Vzhledem k jarní premiéře konceptu se dá očekávat, že v říjnu na autosalonu v Tokiu bude představena produkční verze a na jaře 2014 by se měl rozeběhnout celosvětový prodej. Rok už není tak dlouhá doba, je ovšem otázkou, jestli nebude jistější vydržet ještě další rok, s čím přijdou Mazda a Alfa Romeo… Každopádně máme teď dost důvodů být pořádně napnutí.

Fotogalerie

  • Toyota FT-86 Open: kabriolet GT 86 ohlášen do Ženevy: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Shut up... * 01.02.2013  10:59
Vstoupit do diskuse ›