Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR

Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: titulní fotka Toyota představila "faceliftovanou" verzi závodního speciálu Camry pro Nascar Sprint Cup Series.

Když Toyota před lety vstupovala do čistě „amerických“ závodů, po despektu, že se Japonci nikdy nemohou prosadit vedle amerických značek na jejich závodním písečku přišla antipatie – co vůbec mají co dělat v NASCAR (to když Toyota začala i vyhrávat.

Teď už emoce vychladly a Toyota je tradiční účastník šampionátů, jako Chevrolet, Ford a Dodge. A pro sezonu série Sprint Cup 2015 má navíc nový závoďák. Poté, co byly trošku uvolněny regule, co se konstrukce týče, z nevzhledných aut na jedno brdo se staly speciály s jasnými rysy produkčních modelů, které zohledňují i ty sebemenší změny vizáže masově prodávaných typů, které speciály evokují.

A protože letos na jaře přišel facelift sedanu Toyota Camry, dostává příslušné změny vzhledu i Camry Nascar speciál. Jak můžete vidět, má nový přední nárazník i „světlomety“, ale třeba též kapotu a zadní boční okno, díky němuž působí štíhleji.

Zda prošla nějakými úpravami i technika, zatím není známo, nejpozději to zjistíme v únoru na Daytona International Speedway, kde bude mít vůz svůj závodní debut.

Fotogalerie

  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 1
  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 2
  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 3
  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 4
  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 5
  • Toyota Camry: Nový závoďák pro NASCAR: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.