Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta

Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: titulní fotka Nová zbraň Toyoty pro britský šampionát cesťáků BTCC začíná získávat hmatatelnou podobu.

BTCC schválilo vloni nový koncept závodního auta NGTC (Next Generation Touring Car), jenž umožňuje týmům drasticky snížit náklady na závodění – organizátoři zajistí vývoj a testování některých aerodynamických dílů a vývoj jednotného přeplňovaného motoru a tyto komponenty bude možné formou stavebnice dodat jednotlivým týmům, které projeví zájem.

Toyota zřejmě i na základě tohoto rozhodnutí došla k názoru, že by se do BTCC mohla vrátit. Svůj záměr oznámila už v září loňského roku a doložila ho skicami připravovaného sedanu. Nyní už máme na monitorech první reálný snímek závodního vozu Avensis NGTC, jenž Japonci vyvíjí spolu s firmou GPR Motorsport.

Ta bude s tovární podporou Toyoty fungovat jako dodavatel aut pro dva týmy, které se rozhodly s avensisem závodit – Dynojet a Speedworks. Toyota nicméně doufá, že ještě nějaký tým přibude. Snímek závodní toyoty pochází z aerodynamického tunelu MIRA, kde se ladí komponenty NGTC. První závod letošní sezony se koná 3. dubna na okruhu Brands Hatch.

Fotogalerie

  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 1
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 2
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 3
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 4
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 5
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 6
  • Toyota Avensis pro BTCC: první foto reálného auta: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
CZ Sklenk@ 29.01.2011  22:41
hm mijunior 29.01.2011  21:05
Vstoupit do diskuse ›