Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu

Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: titulní fotka Minulou sobotu obsadil vynikající čtvrté místo sedmnáctiletý brněnský automobilový závodník Tomáš Mičánek v letošního seriálu VW Polo Cup na okruhu v německém Lausitzu. V neděli projel cílem na 11. místě

Druhý nejmladší jezdec seriálu, Tomáš Mičánek, v hustém lijáku prokázal, že mu jízda na mokré vozovce vyhovuje. I přesto, že v úvodu jel velmi opatrně, o svém úspěchu rozhodl až v závěrečných dvou třetinách závodu.

„Ze začátku jel ale tak, že se na to nedalo dívat. Z desátého místa na startu klesl jednu chvíli až na šestnáctou příčku,“ kritizoval výkon svého syna šéf stáje, Jiří Mičánek senior. „Potom se ale rozjel a předjížděl jednoho soupeře za druhým. Vyhnul se všem strkanicím. Ještě ale neumí rozpoznat, kde je při závodění hranice správného rizika,“ dodal Mičánek senior.

Dvakrát do závodu zasáhlo po haváriích bezpečnostní vozidlo. Na rozdíl od prvního závodu na Hockenheimringu už Tomáš nezopakoval chybu a nenechal si zbytečně velkou mezeru. Své kvality potvrdil český jezdec i čtvrtým nejrychlejším časem v závodě v průjezdu na jedno kolo.

V neděli čekal na Lausitzringu na Tomáše Mičánka druhý závod. Na rozdíl od minulé sezony tentokrát nerozhodoval o postavení na startu první závod, ale páteční kvalifikace. Takže Tomáš vyjel do závodu až z desátého místa. Na suché trati nakonec do cíle dojel na 11. místě. Už třetí vítězství získal Polák Matej Steinhof. V průběžné klasifikaci je po třech závodech Tomáš Mičánek osmý. Soutěž je nesmírně vyrovnaná, od třetího Němce Kolba dělí Tomáše pouze šest bodů.

„Tomáš bojoval o desáté místo, ale v závěru souboj s Němcem Tigges neustál. Holt se ještě musí učit. Do cíle dojelo všech 28 jezdců, ani jeden neodpadl i přes to, že závod byl hodně těžký. Jediný drobný kaz je, že Tomáš neskončil v první desítce, ale i za jedenácté místo jsou body. Celkově jsme s úspěšným víkendem spokojeni,“ uvedl šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Sobotní výsledky: 1. Steinhof (Pol.), 2. Kolb, 3. Erhart (oba Něm.), 4. T. Mičánek.
Nedělní výsledky: 1. Steinhof (Pol.) 25:45,317, 2. Erhart –0,963, 3. Reinberth (oba Něm.) –1,180,… 11. Mičánek –17,334.
Po třech závodech: 1. Steinhof 120 b, 2. Erhart 88 b, 3. Kolb 54 b, … 8. T. Mičánek 48 b

Fotogalerie

  • Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: fotka 1
  • Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: fotka 2
  • Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: fotka 3
  • Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: fotka 4
  • Tomáš Mičánek zazářil na Lausitzringu: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket