Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý

Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: titulní fotka Mladší ze závodnické dvojice synů pana Mičánka zakončil sezónu posledním závodem na Hockenheimu. Tomáš si vedl během šampionátu dobře a 10. místo v celkovém pořadí je toho důkazem.

Konečné desáté místo obsadil v letošním seriálu VW Polo Cup sedmnáctiletý brněnský jezdec Tomáš Mičánek. V závěrečném devátém závodě na německém okruhu Hockenheim dojel Mičánek dvanáctý z třiceti startujících a měl ztrátu 21,802 sekundy na vítězného Němce Sandrittera. Celkové prvenství si vybojoval Polák Maciej Steinhof.

V kvalifikaci si dokonce Mičánek vybojoval šesté místo na startovním roštu. „V závodě pršelo a startoval jsem z pravé strany mimo stopu. Na trati byly i kaluže, ztratil jsem po startu výhodné postavení z kvalifikace,“ řekl Tomáš Mičánek, který se propadl v prvním kole na desáté místo. Postupně se ale dostal před dva soupeře, od poloviny závodu ale doplatil na taktické chyby.

„Neuhlídal si vnitřní části zatáček, proto ztratil zhruba třicetimetrový náskok před soupeři. V poslední třetině si bitvu o lepší umístění prohrál sám, protože se z chyby v jednom kolo nepoučil a opakoval ji znovu,“ zhodnotil kriticky výkon svého syna šéf stáje Jiří Mičánek, který ale byl spokojen s tím, že si Tomáš udržel v celkové klasifikaci desáté místo.

„Jeho vystoupení v seriálu nebylo špatné. Dostal se do desítky nejlepších a skončil v první třetině výsledkové listiny,“ dodal Jiří Mičánek. Jediné český jezdec v tomto německém seriálu Tomáš Mičánek byl čtvrtým nejlepším cizincem. Kromě vítězného Steinhofa jej předstihli v celkové klasifikaci pouze dva Švédové Simon Reiberth (6.) a Markus Fluch (8.).

Výsledky závodu: 1. Sandritter 25:27,164, 2. Heidorn –8,209, 3. Erhart (všichni Něm.) –12,711, … 12. T. Mičánek –21,802.
Konečné pořadí: 1. Steinhof (Pol.) 376 b, 2. Sandritter 367 b, 3. Erhart 276 b, … 10. T. Mičánek 152 b.

Fotogalerie

  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 1
  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 2
  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 3
  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 4
  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 5
  • Tomáš Mičánek skončil ve VW Polo Cupu desátý: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.