Tohle video vás donutí zamilovat se do Lamborghini LM002. Nebo snad ne?

Hodnocení
(počet hlasů: 10, průměr: 3.40; procenta:60%, součet:34)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Pokud o něčem nepochybujeme, tak jsou to prodejní úspěchy modelu Urus, které automobilku Lamborghini jistě čekají. My se ale podívám na jeho předchůdce.

Trvalo řadu let, než se Lambo odhodlalo vrátit se do segmentu aut schopných jízdy nejen po hladkém asfaltu – a tentokrát to vypadá na naprosto odlišný hospodářský výsledek, než kterého dosáhlo s hranatým LM002. My ale přesto máme staré italské SUV tak nějak raději.

Rambo Lambo, jak se typu LM002 přezdívalo, bylo totiž jiné. Tak jiné, že jej považujeme za skvělé bez ohledu na to, že to vlastně nebylo moc povedené auto. Vycházelo z vojenského prototypu Cheetah s motorem vzadu, který nakonec žádná automobilka nechtěla.

A vlastně moc lidí nechtělo ani civilnější typ LM002, od něhož se prodalo jen 328 kusů a italský výrobce na něm pěkně prodělal. Ze všech Lamborghini se teréňák řídí nejhůř a navíc má nejvyšší spotřebu. Neexistuje snad žádný rozumný důvod, proč jej chtít.

Jenže právě proto, že je tak absurdní, je dnes i trochu legendární. Doufám, že jsme vás navnadil, a že už byste jej chtěli taky. Pokud ne, dost možná se to změní po shlédnutí videa Top Gearu. Jo, s tímhle rozzuřeným býkem musí být vážně skvělá zábava.

Související videa | Všechna videa »
 • Kolik stojí servis Aventadoru SV? Jeden vlastník se o to podělil
  10296×
 • Video: Huracán Performante a kovaný karbon
  11376×
 • Videoteaser Lamborghini: Co se chystá v Sant´Agatě?
  11487×
 • Video: Je na sněhu rychlejší Lamborghini Huracán nebo sněžný skútr?
  3311×

Související články