Tohle video od Ferrari je skvělé i bolestivé zároveň. Připomene vám, že nejste dost bohatí a důležití

Tohle video od Ferrari je skvělé i bolestivé zároveň. Připomene vám, že nejste dost bohatí a důležití: titulní fotka Před několika měsíci automobilka Ferrari představila dva nádherné speedstery, inspirované závoděním padesátých let. A teď je ukazuje i na úžasném videu.

Modely Monza SP1 a SP2 spadají pod novou „značku“ Ferrari Icona, která má kombinovat moderní techniku s designovými prvky připomínajícími minulost italské automobilky.

V útrobách SP1 a SP2 jsou dokonce vůbec nejsilnější pohonné jednotky, jaké kdy Ferrari vyprodukovalo pro legální provoz na silnicích. Základ je shodný s modelem 812 Superfast, tedy 6,5litrový dvanáctiválec, tady ale poskytuje výkon 603 kW (809 k) od 8500 otáček a 719 N.m točivého momentu od 7000 tisíc otáček.

To speedsteru stačí ke zrychlení z klidu na stovku za pouhých 2,9 sekundy. Pokud plyn u podlahy podržíte o něco déle, na 200 km/h jste za 7,9 sekundy. Maximální rychlost se prý šplhá přes 300 km/h.

Ferrari představilo rovnou dvě varianty: SP1 je jednomístné auto, SP2 pak ideální řešení pro řidiče, který chce svézt jednoho cestujícího s sebou. Dveře sportovního speciálu se otevírají nahoru a uvnitř naleznete jen minimum prvků.

Automobilka plánuje postavit jen 499 exemplářů, cena se pohybuje okolo 40 milionů korun. A to jsou přesně důvody, proč při sledování jinak dokonalého videa můžeme být snad i smutní. Existuje totiž jen mizerná šance, že se v těchto úchvatných autech někdy svezeme.

Monza SP1 a SP2 oficiálně: Nejsilnější Ferrari, která mohou na běžné silnice


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.