Tohle video bylo v roce 1990 hit. Jeho autor musel za rychlou jízdu ve Ferrari F40 do vězení

Hodnocení
(počet hlasů: 21, průměr: 3.48; procenta:62%, součet:73)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Co uděláte, když se vám do rukou dostane Ferrari F40? Jistě, trochu to osolíte. Stejnou věc provedl také jistý Japonec v roce 1990. Tehdy z toho byla senzace.

Řidič totiž v běžném provozu na japonské dálnici natočil, jak v F40 překonává rychlost 320 km/h a velmi často jede kolem 200 km/h. Kromě toho se vlastně na videu neděje nic zajímavého a šofér nikoho neohrozil.

Kdyby tedy záběry pocházely ze sousedního Německa, nebylo by na zobrazeném jednání ani nic trestného. O to riskantnější ale bylo podobné počínání v Japonsku, protože navzdory všem těm NSX, Suprám a Skylinům byl až do roku 2016 stanoven rychlostní dálniční limit na pouhých 100 km/h (tedy tolik, co je v Německu na okreskách). Řidič Ferrari jej porušil tedy trojnásobně.

Video se po natočení šířilo podobně jako dnešní virály, ovšem tehdy pochopitelně nikoli online přes YouTube či sociální sítě, ale pěkně postaru na kazetách VHS. Ty prodával přímo řidič.

Jenže právě kvůli videu byl nakonec dopaden policií a podle dostupných informací si musel svou rychlou jízdu odpykat.

Dnes jsou původní kazety sběratelským artiklem a draží se i za 30 tisíc jenů, což je asi 6 tisíc korun. Také cena Ferrari F40, vyráběného v letech 1987 až 1992, rapidně vzrostla. Prodává se za ceny kolem 23 milionů korun.

Související videa | Všechna videa »
 • Video: Ferrari FXX K v reklamě na hodinky Hublot
  13680×
 • Video: Ferrari F40 GT skotačí na farmě
  6214×
 • Video: Atmosférický dvanáctiválec Ferrari F12tdf je uměleckým dílem
  6746×
 • Video: na Tifosi Challenge se létalo vzduchem
  5830×

Související články