Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto

Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: titulní fotka Když máte pořádný balík peněz a tým schopných lidí, můžete stará auta udělat tak krásná, že vypadají, jako by právě sjela z výrobní linky. Dokonce je můžete udělat ještě lepší.

Ale je tu i jiná cesta. Stále více majitelů preferuje renovaci s ponecháním původní patiny. Za ty roky mají auta pár šrámů a důlku, díky kterým ale mají i svůj charakter a jejich ponechání jim zaručuje osobitost.

To je i případ Porsche 356 B z roku 1961, které vidíte na fotkách. Je už po renovaci a jeho plochý čtyřválec s objemem 1,6 litru a výkonem 75 koní funguje skvěle. Práci na něm odvedla parta z Das Triebwerk, za kterou stojí nadšenci do starých Porsche a Volkswagenů – Stephan Rohleder a Christian Wilms.

Tohle je asi nejpodivnější Octavia, jakou jste viděli. Pohání ji motor z náklaďáku Robur

Kupé slonovinové barvy bylo kompletně zrenovováno a dočkalo se i mechanických vylepšení. Vady a škrábance na laku ale zůstaly zachovány. Lak zdobí i pár zašlých samolepek různých firem, startovní číslo a dva barevné pruhy. Kapotu jistí kožené pásky a kola jsou magnesiová. Díky tomu všemu působí auto jako skutečný otřískaný závoďák.

Úpravami prošel i interiér se závodním volantem a antracitově černými koberci. Výplně dveří jsou z béžové kůže. I když auto vypadá staře, bylo při renovaci opravdu dbáno na detaily. Tým renovátorů například vyměnil veškeré gumové části za nové. Prostor pod kapotou je nově přelakován do černé.

Generálkou prošel motor s převodovkou, aby byl opět ve skvělé kondici. Elektrika byla upravena na 12 voltů a elektronické bylo i zapalování. Aby se majiteli s autem lépe žilo, má nově Porsche kotoučové brzdy vpředu i vzadu a také nové tlumiče Bilstein. Co říkáte, je taková úprava už ničením klasiky, nebo jí naopak dává to pravé charisma?

Fotogalerie

  • Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: fotka 1
  • Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: fotka 2
  • Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: fotka 3
  • Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: fotka 4
  • Tohle Porsche klame tělem. Pod ošuntělou slupkou je prakticky nové auto: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.