Tohle je vaše servisní noční můra. Mechanici vzali Ford Mustang na „zkušební“ jízdu. A auto fakt nešetřili

Tohle je vaše servisní noční můra. Mechanici vzali Ford Mustang na „zkušební“ jízdu. A auto fakt nešetřili: titulní fotka Mít super auto není vždycky výhra. Někdy si ho totiž užívá i někdo jiný než vy. A není to občas příjemný pohled.

Vyprávět by o tom mohl Suhail Sood, jehož Mustang GT z roku 2016 musel nedávno na servisní prohlídku. Sood si vybral dealerství v americkém New Jersey. Oprava ale trvala déle, než čekal, takže se rozhodl pro kontrolu záznamu z palubní kamery, která zůstala zapnutá. A rychle se naplnily jeho nejhorší obavy, protože zjistil, že mechanici si vyrazili na testovací jízdu. A nejen že nejeli pomalu, navíc ještě spálili spojku.

Kamera zaznamenala, že když auto vyjelo ze servisu, pohybovalo se ulicí zhruba rychlostí 50 mil za hodinu, tedy 80 km/h. Podle Sooda je rychlost na kameře zkalibrována. V dané oblasti je ovšem rychlostní omezení na polovinu, tedy 25 mil za hodinu. Po chvilce jízdy je pak motor vytáčen bez zjevné příčiny. Mechanici se pak zastaví u dealera Chevroletu na pokec s kamarády, aby v čase 4:35 odjeli za zvuku nápadně připomínající burnout. Podobný zvuk se pak ozve ještě několikrát, kvílení gum osmiválcového kupé s výkonem 435 koní asi kluky bavilo.

Je to poznat i z jejich nadšených výrazů, a i dle svých slov dávali autu co proto. Po kratší jízdě se Mustang vrací do dealerství, ale ještě není konec. Jen si nastoupí další kolega a již dříve zmíněnou ulicí s omezením na 40 km/h tentokrát prolétnou rychlostí 111 km/h. Na semaforu se pak rozhoří debata o tom, že jeden ze zaměstnanců neumí jezdit s manuálem. Následně se ho dosud řídící kolega zeptá, zda si to tedy nechce vyzkoušet. Naštěstí odmítne.

Pak se rozpovídají o akceleraci, která je doslova tlačí do sedačky. V desáté minutě si tedy dají asi největší akceleraci a dosáhnou rychlosti 120 km/h. Pak se řidiči vymění a opět jezdí rychlostí kolem 100 km/h. Náhle jeden z pasažérů upozorní řidiče, že podle zápachu spálil spojku. „Musíš sundat nohu ze spojky, nemůžeš ji tam nechávat celou dobu,“ radí svému kolegovi. „Vím, ale nejsem v tomhle dobrý,“ odvětí mu řidič. Být majitelem, asi by se ve mne v tu chvíli krve nedořezal.

Majitel dal svou Corvettu kvůli banalitě do servisu. Pak zjistil, že s ní mechanik řádil

Pak „testovací piloti“ opět zrychlí až na 120 km/h, což si i natáčejí na mobil. Těsně před návratem do servisu si jeden kolega vystoupí, aby nebyli spatřeni všichni pohromadě v zákaznickém autě. Nakonec řidič prohlásí: „Je to skvělé auto, snad se majitel nenaštve!“

Inu, naštval se a to hodně. První tři dny po zhlédnutí přímo zuřil. Vlastnit Mustang bylo jeho snem od roku 2008, kdy se do Spojených států přistěhoval z Indie. Hned druhý den svého pobytu viděl jeden tmavě modrý v prodejně, když šel kolem shánět práci a okamžitě se do něj zamiloval. Sen si ale splnil až v srpnu 2017. Vidět své vysněné auto v rukou bezohledných lidí, kteří jej jen zkouší na krev a přitom s ním očividně moc dobře jezdit neumí, bylo velmi frustrující.

Nakonec video zveřejnil a servis vyzval, aby mu vrátil 380 dolarů (asi 8.500 kč) za provedenou práci. Mechanici totiž auto spíš ničili a pálení spojky silnému kupé určitě neprospělo. Peníze dosud nepřišly, a tak se oficiálním dopisem obrátil na vedoucího servisu. V něm požaduje vrácení peněz za provedené práce a uhrazení kompletního servisu včetně výměny spojky, brzd a pneumatik u jiného dealera a také náhradu času, po který nebude moci auto využívat. Když mu to bylo zamítnuto, zveřejnil video na Facebooku. Sice v komentáři uznává, že Mustang je silné auto určené k hledání limitu, ale tohle je JEHO Mustang a on nikomu cizímu nedovolil, aby s ním jezdil jako šílenec a bavil se na jeho účet a za jeho peníze. Kamera v autě je navíc dost nápadná a během natáčení bliká, takže si ji zaměstnanci určitě všimli.

Teprve toto jednání konečně přimělo někoho, aby se mu věnoval. Servis prý chápe, že se jednáním mechaniků cítí poškozený a podvedený. Jenže zveřejnění věci na sociální sítí také považuje za podraz, který údajně poškodilo jméno firmy. Dotyčné zaměstnance každopádně vedení prý potrestalo vyhazovem, víc ale udělat nemohou. Výměnu spojky, brzd a gum považuje servis za neodůvodněnou, a to i přesto, že video jasně dokazuje, že právě tyto komponenty trpěly při ilegální testovací jízdě nejvíc. Sood navíc uvádí, že po tomto incidentu se z Mustangu za jízdy ozývají divné zvuky.

Někdo prodává kola s pneumatikami na Bugatti Veyron. Cena je samozřejmě pozoruhodná

Patrně se tedy s celou situací obrátí na policii, ale mrhat časem u soudu se mu nechce. Zkusil kontaktovat i samotnou automobilku, ale ta prý nemůže svoje autorizované dealery nijak kontrolovat či ovlivňovat, i když prý doporučí, aby prodejce vyřešil vzniklou situaci k oboustranné spokojenosti. Sood má nyní pocit, že mu nikdo nechce pomoci. I proto je rád, že incident zveřejnil. Alespoň nebudou další zákazníci slepě věřit servisům.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.