Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte

Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: titulní fotka Vozy značky Bugatti jsou exkluzivní, vzácné a tedy i mimořádně drahé. Přesto existuje jeden model, který byste si dovolit mohli.

Na autosalonu v Ženevě automobilka Bugatti ukázala specialitu jménem La Voiture Noire, která vznikla pro jediného zákazníka. Ten za ni údajně zaplatil nějakých 430 milionů korun. Jinak slavná firma prodává 40kusový model Divo za zhruba 150 milionů korun a samozřejmě „obyčejný“ Chiron za 60 milionů korun. Pro běžné smrtelníky tahle auta opravdu nejsou.

Přesto se můžete vozit ve skutečném Bugatti, které jako nové stojí „jen“ 900 tisíc korun (bez daně). Nejde však o normální automobil, v tomto případě se bavíme o dětském vozítku, o hračce. Společnost jej připravila jako dárek k 110. výročí značky.

Teď můžete mít klasické Mini jako nové auto. Je ale absurdně drahé

Konkrétně jde o zmenšenou repliku modelu Bugatti Type 35 s elektrickým motorem, který pohání zadní kola. Nabízí dva jízdní režimy, bezpečnější umožňuje maximální rychlost skoro 20 km/h, druhý dokonce až 45 km/h.

A podobně jako u velkých Bugatti, i k tomu vozítku si můžete koupit druhý klíč – ten vám pak umožní jet přes 90 km/h. Na silnici ale samozřejmě autíčko nesmí.

Dětské Bugatti se jmenuje Baby II, protože jde už o druhý podobný stroj v historii automobilky. V roce 1926 Ettore Bugatti pro svého čtyřletého syna Rolanda postavil zmenšený Type 35. Zákazníkům firmy se hračka tak líbila, že v letech 1927 až 1936 v Bugatti vzniklo celkem 500 exemplářů.

Stejný počet Bugatti ve spolupráci s firmou Pocket Classics vyrobí i tentokrát. Příjemné na tom je, že si dětské vozítko budou moci koupit i lidé, kteří nejsou zákazníky Bugatti. Automobilka si přitom dá záležet, zmenšený Type 35 dostane hliníkovou palubní desku, kožená sedadla, litá kola a znak automobilky, který obsahuje 50 gramů stříbra. Výroba se rozběhne ještě letos.

Autor: Jan Zajíc

Tohle Camaro je něco jako válečný hrdina. Pomáhalo během války v Bosně

Fotogalerie

  • Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: fotka 1
  • Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: fotka 2
  • Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: fotka 3
  • Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: fotka 4
  • Tohle je Bugatti, které byste si mohli dovolit. Přesto si ho asi nekoupíte: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.