Tohle Camaro má 2000 koní. Ale nejezdí sprinty, vybojovalo řadu úspěchů v různých závodech

Hodnocení
(počet hlasů: 14, průměr: 2.86; procenta:46%, součet:40)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Staré americké sporťáky jsou vážně skvělé na sprinty. Jenže adjektivum „skvělé“ nevyjadřuje reálné schopnosti tohoto Camara.

Chevrolet Camaro první generace patří mezi vyhledávané klasiky mezi silnými americkými auty. Mezi jeho fanoušky a fanoušky konkurenčního Fordu Mustang panovala odvěká rivalita, která pokračovala také v závodech. A právě pro závody bylo postaveno i tohle zběsilé Camaro.

Ano, zběsilé je nejspíš to správné slovo, které vystihuje tento veterán z roku 1969. Jak jinak označit staré auto, které má díky kompresoru výkon 2000 koní a jezdí na methanol. Stále se navíc obejde bez moderní elektroniky. Maximální rychlost je prý 428 km/h. A nejspíš má za sebou víc závodů, než byste si tipli.

Úpravce dal do Shelby GT350 dvě turba. Tahle bestie má více než 1300 koní

Běžně se závodní auta stavějí tak, aby obstála v jedné disciplíně, případně jen v jedné závodní sérii. Pokud byste vytáhli formuli na Dakar, bude vám k ničemu, na okruhu zase neobstojí proti speciálům žádná buggy. Ale to není případ tohoto Camara. Jeho majitel totiž zkoušel mnoho závodů a rozhodně v nich nechtěl být do počtu.

Původně s ním majitel zamířil na La Carrera Classic a trápil další účastníky jezdící v Mustanzích, ale třeba i ve Ferrari. Vzhledem k tomu výkonu se nelze divit. Jenže pak přišel zákaz, prý je tohle Camaro moc rychlé.

Tohle je vaše servisní noční můra. Mechanici vzali Ford Mustang na „zkušební“ jízdu. A auto fakt nešetřili

Další štací byla Silver State Classic, kde auto vybojovalo rekord s průměrem 318 km/h. Jenže absolutní rekord byl prý oněch zmíněných 428 km/h, což z něj dělalo nejrychlejšího účastníka všech dob. Následoval start na závodech do vrchu Virginia City a také výjezd na slavný Pikes Peak i účast v soutěžích na solných pláních v Bonneville. Jak je vidět, je tohle Camaro opravdu všestranné.

A přitom byste to do něj neřekli.

Související videa | Všechna videa »
 • Jak vypadá Chevrolet Corvette C5 po 480 tisících kilometrech?
  1733×
 • Majitel dal svou Corvettu kvůli banalitě do servisu. Pak zjistil, že s ní mechanik řádil
  3160×
 • Pick-up, co nemá korbu, ale dva čumáky
  3066×
 • Video: Téměř osmilitrový Chevrolet Camaro GT3 má perfektní zvuk
  3109×

Související články