Tohle 44 let staré Volvo dostalo V10 z Lamborghini

Tohle 44 let staré Volvo dostalo V10 z Lamborghini: titulní fotka Pohled na více než 40 let starý kombík Volvo 245 jistě vzbuzuje spoustu pocitů. Ale určitě vás nenapadne slovo "rychlost".

Jenže v případě tohoto exempláře to může být trochu jinak. Jeho majitel se totiž rozhodl vůz vybavit atmosféricky plněným desetiválcem z Lamborghini Gallardo. Švédský kutil motor koupil v Dubaji, pochází z nabouraného závoďáku. V10 má prasklý blok, takže potřebuje nový.

To ale není jediný problém, s nímž tvůrce šíleného Volva bojuje. Musí ještě přijít na způsob, jak zapojit řízení, alternátor nebo kompresor klimatizace. Potřebuje také vyrobit svody a „najít místo“ pro převodovku. Pod kapotou vozu už totiž nezbývá moc místa.

I proto muž přiznává, že si není jistý, jestli projekt vůbec dokončí. Pokud se mu to ale povede, bude mít dokonalý sleeper s výkonem přes 550 koní. Mimochodem, tenhle kombík poháněl zajímavý motor už před instalací V10 – dříve se totiž pod kapotou ukrýval řadový šestiválec 2JZ z Toyoty Supra.

Majitel Volva pak vlastní i další zajímavé vozy, například klasické Camaro SS nebo Gallardo, které patřilo Jonu Olsonovi.

Lynk & Co 03 Cyan Concept: Silniční závoďák má 528 koní

Autor: Jan ZajícDiskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.