Tisíc koní pro kupé Mercedes-AMG S 63 od Mansory

Tisíc koní pro kupé Mercedes-AMG S 63 od Mansory: titulní fotka Kam až jde hnát výkon vidlicového osmiválce od AMG? Klidně i k tisícovce koní, alespoň u Mansory si to myslí.

Společnost Kouroshe Mansoryho z německého Brandu ve Frankfurtu šokuje. Na jejím stánku se kromě dalších novinek skví i brutální kupé, ve kterém zasvěcenec pozná dvoudveřový Mercedes-AMG S 63. Jenže velký elegán se proměnil v šedostříbrného agresora, něco mezi autem ze zombie horroru, Batmobilem a speciálem pro Deutsche Tourenwagen Masters.

Mansory pečou karbonové díly ve vlastním autoklávu, takže není divu, že na bodykit použili právě je. Nárazníky a kapota s chladicími otvory, prahy, vytažené blatníky a mohutné pevné zadní křídlo, vše je jiné a dává kupátku výraz, jako by vás chtělo sežrat. Místo trojcípé hvězdy trůní na přídi velké M. Logo Mercedesu nemůžete použít jen tak, a firma s emblémem jinak připomínajícím švýcarskou vlajku evidentně nesepsala s Untertürkheimem žádnou smlouvu. Tovární kola nahradila vlastními dvaadvacetipal­covými, každé má deset paprsků.

Drsnému vzhledu odpovídá masivní upgrade motoru. Vidlicový osmiválec se dvěma turby má stále objem 5,5 l, ale celých 1000 koní (736 kW). Příval mohutných čtrnácti stovek newtonmetrů musí krotit elektronika, stejně jako maximálku, která leží na supersportovní hranici 300 km/h. Pak přijde ke slovu omezovač. Tovární verze končí pochopitelně už na dvěstěpadesátce… Dvoudveřová S-Klasse je ve sprintu z klidu na stovku o 0,7 s rychlejší než v sérii, disciplínu zvládne za 3,2 sekundy.

Kromě showcaru z IAA by mělo vzniknout ještě dalších pět aut. Cenu úpravce diskrétně tají, ale určitě si za Black Edition nechají zaplatit pořádně.

Fotogalerie

  • Tisíc koní pro kupé Mercedes-AMG S 63 od Mansory: fotka 1
  • Tisíc koní pro kupé Mercedes-AMG S 63 od Mansory: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.