THINK City ‘EV Cup Edition’: závoďák co má opravdu "náboj"

THINK City ‘EV Cup Edition’: závoďák co má opravdu Společnost THINK se snaží dostat do povědomí lidí skutečnost, že ani klasické městské elektromobily nemusí být nutně pomalým a nezáživným dopravním prostředkem.

Stále hodně automobilistů má totiž zafixováno, že elektromobil = pomalá šunka. Přesněji řečeno – asi všichni kdo neviděli Teslu roadster v akci. Skandinávský výrobce elektromobilů ale začíná předsudky pomalu bořit, jedním z projektů je i první světový seriál závodů pro elektromobily.

THINK vytvořil speciální verzi svého modelu City, nazvanou „EV Cup Edition“. Ta je od sériových kousků odlišní snížením hmotnosti o nezanedbatelných 70 kilogramů (uvnitř zůstal jen volant, skořepinové sedadlo a spousta vzduchu) či sníženým a přitvrzeným podvozkem. A zatímco je běžný dojezd vozu na jedno nabití 160 kilometrů, v závodním tempu to mnoho desítek kilometrů pravděpodobně nebude.

Ještě pár podrobností o EV Cupu. Soutěží se ve třech kategoriích – City EV (THINK City), Sports EV (Ginetta, Westfield, Lightning) a Prototype EV (GreenGT). Letos to ještě bylo (a ještě bude) spíš takové lehké oťukávání, už příští rok by se mělo šest podniků uskutečnit pod záštitou FIA – a to už by mělo být docela napínavé soutěžení.

Fotogalerie

  • THINK City ‘EV Cup Edition’: závoďák co má opravdu
  • THINK City ‘EV Cup Edition’: závoďák co má opravdu
  • THINK City ‘EV Cup Edition’: závoďák co má opravdu

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket