Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan

Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: titulní fotka Že tunerům není cizí ani Tesla Model S, to dokázal už Saleen. Nyní si pro elektrický sedan přichystali aerodynamický balíček u RevoZport.

Hlavními změnami oproti sériovému modelu jsou bodykit nazvaný R-Zentric a multimediální výbavička pro zadní cestující, kterou firma Elona Muska nedodává. Aerodynamické úpravy sestávají z karbonového předního lízátka, nástavců prahů i samotných blatníků, zadního difuzoru a decentního křídla na víku zavazadelníku. Prý pozitivně ovlivňují přítlak a znamenají i úsporu hmotnosti. No, on Model S váží až 2,1 tuny, takže tady se nějaké kilo ztratí. Při maximálních 250 km/h se však lepší aerodynamika může hodit. Vznikaly s využitím CAD softwaru, žádní diletanti je rozhodně na papír nekreslili..

Zvenčí ale na autě zaujmou hlavně skutečně obří kovaná kola Klassen ID. Mají v průměru 22 palců, přední jsou široká 9,5 a zadní 11 palců. Obouvají pneumatiky šířky 255, respektive 295 mm a jejich instalace rozšíří rozchod o 40 mm. Takže upravený Model S lépe sedí na silnici, což přispívá ovladatelnosti.

Jak známo, komunikaci s autem už z továrny umožňuje obří na výšku postavený displej. Jenže k němu mohou pouze řidič a spolujezdec. A ti dva vzadu by se mohli během jízdy nudit. Proto pro ně u RevoZport přichystali speciální konzolu, buď opět z uhlíkových kompozitů, nebo potaženou kůží. Obsahuje dva sloty pro iPady Mini s dvojicí přípojek USB a pochopitelně i držáky na kelímky s nápoji, aby tato část posádky mohla kromě zábavy dodržovat za jízdy i pitný režim.

Tesla nedávno oznámila příchod nejvýkonnějšího Modelu S P85D s rychlením z klidu na stovku za 3,3 s a 700 koňmi (515 kW) výkonu. Stádo v elektromotoru je tedy více než dostačující. U RevoZport Racing Technology si představují, že jejich úpravy budou žádat právě majitelé této specifikace. No, držme jim palce! Zajímavé je, že tahle společnost má hlavní sídlo v Hongkongu s australskou a britskou pobočkou.

Fotogalerie

  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 1
  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 2
  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 3
  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 4
  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 5
  • Tesla Model S od RevoZport: Styling pro nejvýkonnější elektrický sedan: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
A už konečně Ada je opět tady 24.11.2014  17:58
Neda se nic delat... jenNaftaABenzin 24.11.2014  13:52
Vstoupit do diskuse ›