Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě

Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: titulní fotka Kříženec auta s letadlem dostal homologační výjimku od NHTSA a je zase o krok blíž sériové verzi.

Pamatujete si ještě na reklamu jednoho nejmenovaného energy drinku? „Pravá 5, levá 4, 100 bacha horizont kope, za korunou lípy vpravo, pozor kostelní věž vlevo…“. Bylo to tak krásně vtipné a hle ho Bruta, s projektem létajícího auta nakonec bude moci za horizontem létat kde kdo.

O snahách firmy Terrafugia vložit do vínku autu vlastnosti letadla (anebo letadlu vlastnosti auta?) už jsme na AUTOFUN vloni (a předloni) psali, ale od té doby už je projekt zase o kousek blíže reálnému prodeji a provozu. NHTSA, což je americká obdoba naší Euro NCAP, učinila výjimku – což se u létajících aut stalo poprvé – týkající se konstrukce chystaného přemisťovadla.

Byrokratické problémy jsou vždy to nejhorší, co průkopnické stroje může potkat, takže v Terrafugia mohou oslavovat, protože cestu k sériové produkci mají prakticky volnou. Udělená výjimka se konkrétně týká oken a použitých pneumatik. Okna jsou kvůli hmotnosti vyvedeny z polykarbonátu, a ten si samozřejmě o bezpečnostních vlastnostech vrstveného skla může nechat jen zdát. Pneumatiky zase nevyhovují běžným regulím pro víceúčelová vozidla.

V současné době společnost dokončuje certifikační testy a pokud vše půjde podle plánů, můžeme se za rok těšit na finální verzi. Jen pro připomenut je 650 kilogramů těžký dvoumístný stroj schopen doletět až do vzdálenosti 740 kilometrů cestovní rychlostí 185 km/h. Řeknu vám, nedokážu si představit hezčí situaci, než dojet po D1 až k Jižní spojce,uvidět zácpu a vzlétnout. $2$

Fotogalerie

  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 1
  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 2
  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 3
  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 4
  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 5
  • Terrafugia Transition: Další informace o létajícím autě: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Re: ??? HEMI 31.07.2011  17:09
Re: Re: ??? Vysnan1 31.07.2011  14:03
Re: Re: ??? Zdeno5 31.07.2011  13:25
Re: ??? Zdeno5 31.07.2011  13:23
??? Vysnan1 31.07.2011  11:47
Vstoupit do diskuse ›