Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.

Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: titulní fotka Tohle je ukázkový sleeper, ve kterém se navíc můžete vyspat, když na to přijde.

Renault Kangoo je jedna z těch malých dodávek, které často slouží třeba jako pracovní auta řemeslníků. Rozhodně ve vás ale nevzbuzují žádné emoce. Na to má Renault v nabídce verze R.S. Ale to si pište, že už někoho napadlo ta dvě auta spojit.

Majitel jednoho staršího Renaultu Kangoo v Londýně celý nápad i zrealizoval. Potřeboval k tomu celkem tři auta, ale nyní je jeho Megangoo na světě.

Podivná výměna. Majitel vyndal z Ferrari V12 a nainstaloval motor od Toyoty. Proč?

Základem je obyčejná bílá dodávka Kangoo bez oken, jejíž vzhled nijak nenaznačuje skrytý potenciál. Převodovka pochází z Clia R.S. 172, aby dokázala na kola přenést sílu 222 koní. Právě tolik nabízí přeplňovaný čtyřválec z Mégane R.S.

Původní Kangoo se vyrábělo od roku 1997 celých deset let, než se do výroby dostala druhá generace. Konkrétní dodávka byla originálně vyrobena s naftovým motorem, který opravdu moc emocí v řidiči nevyvolal.

Clio ve své době patřilo k nejprodávanějším malým hatchbackům v Evropě. Jeho cena byla levná, verzí R.S. se to ovšem netýkalo. Ale zase nebyly ani příliš drahé a představovaly dostupnou možnost, jak si pořídit zábavné auto.

Alpina B7 S Turbo byla vylepšená „sedmička“, která proháněla i supersporty. Právě teď je jedna na prodej

Větší Mégane R.S. byl důkazem, že Renault to myslí v kategorii hot hatchů vážně. Už od své první generace patřil k nejlepším a nejrychlejším. A z první generace Méganu R.S. 225 pochází i zmíněný dvoulitrový motor.

Fotogalerie

  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 1
  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 2
  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 3
  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 4
  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 5
  • Tenhle Renault Kangoo je dokonalý sleeper. Ukrývá motor z Méganu R.S.: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.