Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?

Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: titulní fotka Tak co, kolik má najeto vaše auto? A vypadá dobře? Dovedete si tipnout, jak bude vypadat s dvojnásobným, nebo dokonce trojnásobným nájezdem? Podívejte se, jak je na tom jeden starý Lexus po rovném milionu mil.

Určitě znáte Lexus LS 400, první model této japonské automobilky, se kterým Toyota zaútočila na segment luxusních sedanů. Dnes představuje celkem lacinou cestu, jak si domů pořídit velkou osmiválcovou limuzínu. Pokud se chystáte na nějaký delší výlet, těžko za tyhle peníze najdete něco pohodlnějšího.

A známý YouTuber Matt Farrah si právě LS 400 z roku 1996 koupil na výlet po USA. Auto mělo v tu dobu najeto 897 tisíc mil (1,4 milionu kilometrů), od předchozí trojice majitelů. Jeden z nich prý sám najezdil přes 700 tisíc mil (přes 1,1 milionu kilometrů). A tak si Farrah vymyslel výzvu, že jeho Lexus najede milion mil, tedy přes 1,6 milionu kilometrů.

Naštěstí má spoustu přátel, kteří rádi pomohli jeho Lexusu pokořit tu bájnou hranici. Sedan má přitom dodnes původní motor, který nikdo nikdy nerozebíral. Převodovka má za sebou jednu přestavbu, ale třeba interiér se také stále drží v dobré kondici, byť začíná být značně opotřebovaný. Není divu, že Mattovi všichni fandí a drží Lexusu palce i pod jeho videí.

Sám by ale nejspíš nezvládl takovou porci mil najet, přeci jen má i nějakou práci a potřebuje také trávit čas něčím jiným. Zřídil si tedy pojištění a auto půjčuje lidem, kteří mu s nájezdem pomůžou. Například mladý pár si Lexus vzal na výlet a na počítadle naskočilo 16 tisíc kilometrů. Jiní zase podrobili Lexus důkladné prohlídce a byli překvapeni, v jak dobrém stavu auto je.

Právě po nedávné cestě mladého páru byl zjištěn únik oleje z motoru a převodovky a opotřebovaná pouzdra zadních ramen a diferenciálu. Diagnostika navíc hlásí problémy ve výfuku a tepelném okruhu. Vše je ale v rámci nájezdu dost očekávatelné. Pak vzal auto na výlet Robert Maschowsky s počítadlem na hodnotě 989.750 mil a z Indiany dojel až do Georgie, kde auto předat s 999.369 mílemi. Posledních 631 mil (1015 kilometrů) už zvládl Matt sám, povedlo se mu to před šesti dny.

Mimochodem, zajímá vás, co se stalo s počítadlem kilometrů po překročení 999.999 mil? Vůbec nic, tahle hodnota tam zůstane už navždy.

Fotogalerie

  • Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: fotka 1
  • Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: fotka 2
  • Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: fotka 3
  • Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: fotka 4
  • Tenhle Lexus LS 400 už najezdil milion mil, tedy asi 1,6 mil. kilometrů. Jak na tom je?: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.