TechArt zvítězil v Tuner Grand Prix 2009

TechArt zvítězil v Tuner Grand Prix 2009: titulní fotka V Tuner Grand Prix pořádané každoročně německým magazínem Sport Auto na závodním okruhu v Hockenkeimu jde v první řadě o to, jak rychle umí upravené stroje doopravdy uhánět.

Na závodní draze letos změřilo své síly celkem 40 upravených vozů rozdělených do 13 kategorií. Vítězem nejvyšší kategorie označené GT Turbo i celého letošního podniku se stal TechArt GTstreet RS, vycházející ze současného Porsche GT2. Toto kupé s výkonem 700 koní (515 kW) při 7000 ot./min. a točivým momentem 860 Nm při 4500 ot./min. dosahuje maximální rychlosti 350 km/h.

Při klání tunerů jej řídil profesionální závodník Jörg Hardt, který s ním během pěti měřených kol dosáhl průměrného času 1:08,037 min. Nejrychlejší kolo zajel v čase 1:07,709 min. Druhý v cíli byl Dominik Schwager s Cargraphic 997 Turbo GT RSC 3.6 s průměrným časem 1:8,641 min. Třetí dojel Wolfgang Kaufmann s Porsche 911 GT2 v úpravě společnosti A-Works s časem 1:10,381 min.

Do smečky šesti přeplňovaných Porsche se podařilo vklínit jen jednomu jedinému Nissanu GTR od Importracing. Ten skončil na čtvrtém místě s časem 1:10,924 min.

TechArt uspěl i ve třídě Coupé/Cabriolet Turbo, kde TechArt GTstreet R Cabrio, založený Porsche 911 Turbo Cabrio získal první místo s časem 1:09, 601 min. Za volantem seděl opět Jörg Hardt, který se postaral i o triumf ve třídě SUV. V té zvítězil TechArt Magnum, vycházející z Porsche Cayenne Turbo S s časem 1:16, 939 min.