Tarsiya T2: vize hybridního supersportu

Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: titulní fotka Hybridní superauta dneska plánuje snad každá významnější automobilka a nouze není ani o vize nezávislých designérů.

Není žádným tajemstvím, že BMW, Audi, Porsche a Ferrari chystají hybridní sportovní auta a proslýchá se to i o Nissanu, Mercedesu a Hondě a dost možná nezůstane jen u nich. Třeba se někdo z nich inspiruje virtuálním modelem Tarsiya T2.

Jde o dílo designéra Idriese Noaha a těžko říci, zda je to náhoda, ale jedná se o „exotiku“ s vidlicovým šestiválcem, umístěným před zadní nápravou, tedy o konfiguraci, kterou by měl mít uvažovaný nástupce Hondy NSX se čtyřmi stovkami koní. Tarsiya T2 je zamýšlena jako supersport s benzinovým V6 3.5 o výkonu hybridního ústrojí 476 k (350 kW), které by mělo zajistit sprint na stovku za rovné 4 s. Studii rozhodně nelze upřít dravost, agresivitu a dynamiku, současně však působí poněkud neprakticky – minimální prosklení a masivní blatníky by používání v běžném provozu zrovna moc neulehčily. Ale o to v případě tohoto virtuálního konceptu rozhodně nejde.

Fotogalerie

  • Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: fotka 1
  • Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: fotka 2
  • Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: fotka 3
  • Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: fotka 4
  • Tarsiya T2: vize hybridního supersportu: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Desing efeef 12.12.2010  11:37
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20340 | Zobrazit seznam všech anket