Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií

Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií: titulní fotka Společnost Historic at Brooklands má ve své nabídce řadu vzácných, exkluzivních a zajímavých vozů. Mezi ty nejvzácnější patří i Talbot 14/65 Boat Tail Tourer.

Talbot 14/65 Boat Tail Tourer, který bude nabídnut 4. prosince v aukci společnosti Historic at Brooklands, opustil brány automobilky Clement Talbot v Londýně roku 1932. Svůj automobilový život zahájil s uzavřenou karoserií jako cestovní vůz.

O nějakých třicet let později se ovšem dočkal zcela nové karoserie, kterou nese dodnes. Ta je od kapoty motoru až po záď vyrobena z kvalitního honduraského mahagonu. Vzhled vozu se odrazil i v jeho pojmenování Boat Tail Tourer, které značí oblíbený styl používaný u luxusních a sportovních automobilů ve dvacátých a třicátých letech.

Interiér, v němž jsou sedadla čalouněná černou kůží je rozdělen na dva samostatné oddíly. Při nasedání na zadní sedadlo je potřeba překonat vysoké bočnice. Když se, zadní sedadlo nepoužívá, je možné prostor nad ním uzavřít krytem, díky němuž má záď plynulé linie.

Pod karoserií z mahagonu je konveční ocelové šasi a k pohonu Talbotu slouží šestiválec o objemu 1670 cm 3, který disponuje výkonem 65 koní (48 kW). Očekává se, že unikátní vůz bude vydražen za 20 až 30 tisíc britských liber (zhruba 600.000 až 900.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií: fotka 1
  • Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií: fotka 2
  • Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií: fotka 3
  • Talbot 14/65 Boat Tail Tourer: Rarita s dřevěnou karoserií: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.