Takového kamaráda hledáme! Muž koupil 22 stejných 911 GT3. Pro svoje přátele

Takového kamaráda hledáme! Muž koupil 22 stejných 911 GT3. Pro svoje přátele: titulní fotka Tenhle chlap se ráno vzbudil a objednal si 22 stejných Porsche 911 GT3, aby udělal radost svým kamarádům. A co jste dnes pro své blízké udělali vy?

Jaký byl váš největší dětský sen spojený s auty? A tím nemyslím jen vyloženě stroj snů (u mne vede Ferrari F40), ale třeba i činnost s nimi spojená. Někdo chce vozy sbírat, další by je rád renovoval nebo upravoval, někdo další by rád s auty objel svět – a já jsem třeba chtěl závodit. Bylo by prima mít na zahradě za domem závodní okruh a každé odpoledne si zlepšovat své schopnosti nebo si to rozdat s kamarády v závodě.

Bohužel, realita mi zatím nic podobného nenabídla a nevypadá to, že by se na tom mělo zítra něco změnit. Jenže někdo jiný může mít štěstí a své sny si splnit.

Jako Vural Ak, turecký podnikatel, který se jednou rozhodl uspořádat si pro sebe a své přátele vlastní závody s Porsche 911 GT3 Cup. Jenže výrobní kapacity německé automobilky na splnění požadavku nestačily, takže by musel svůj plán odložit o několik měsíců. Okruh v Istanbulu už byl ale zamluven… Muž tak udělal jedinou „rozumnou“ věc a koupil si 22 stejných, „normálních“ Porsche 911 GT3. U těch stačilo jen vyměnit přední spoiler a rázem auto splnilo homologaci pro závody dle pravidel FIA.

A i když kvůli jiným problémům nakonec na „soukromý“ šampionát nedošlo, Vural Ak nákup nebere jako vyhozené peníze. Naopak, vše bere s humorem. Dvaadvacet netknutých 911 GT3 je navíc skvělou investicí, na které by za několik let mohl vydělat slušný balík.

Celý příběh si můžete poslechnout ve videu na drivetribe.com.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.