Takhle vypadá donut budoucnosti. Je dokonale pravidelný, proč?

Takhle vypadá donut budoucnosti. Je dokonale pravidelný, proč?: titulní fotka Elektromobilní budoucnost možná není až tak černá, jak byste si mysleli. Třeba populární donuty půjdou dělat dál.

Jistě, víme, že je to vlastně zbytečné a k ničemu. Ale současně pro to máme pochopení, ono i udělat pořádný donut perfektně vyžaduje nějaký um. Nejlepší, jaký jsem poslední dobou viděl, předvedlo zelené Audi S3. A ne jen tak obyčejné Audi S3, ale výrazně upravený hybrid od firmy Schaeffler s názvem 4ePerformance Concept.

Tato firma většinou staví závodní auta, ale Audi je stroj, který couvá stejně rychle, jako jezdí dopředu.

Nejdivnější závod, jaký dnes uvidíte. Elektrické Audi si podá Porsche 911 GT2 RS. Pozpátku…

Audi S3 totiž dostalo 4 elektromotory z Formule E, konkrétně z monopostu ABT Schaeffler FE01. Výsledkem je prý 880 kW, nebo chcete-li po autařsku 1180 koní. Hned dvě baterie mají celkovou kapacitu 64 kWh. A protože elektromotory jsou hned za každým kolem, umí speciální S3 dělat přímo ukázkové donuty.

Něco podobného prý zkoušelo samo Audi s elektrickým supersportem R8 e-tron, ale to se ničením gum tolik nechlubilo. U Schaefflera s tím nemají nejmenší problém.

Stačilo přitom elektromotory nastavit tak, že kola na jedné straně se točí vpřed, zatímco na opačně dozadu, takže auto se dokáže otáčet na místě jako velká káča. Podle Dana Prossera z firmy je to dělání donutu možná zbytečné, ale prý to hezky ukazuje možnosti vektorování točivého momentu, když každé kolo pohání jeden elektromotor.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.