Takhle vypadá auto, které leželo 90 let na dně jezera. Objevili ho potápěči

Takhle vypadá auto, které leželo 90 let na dně jezera. Objevili ho potápěči: titulní fotka Také jste jako malí snili, že se budete potápět a najdete vrak s pokladem? Trochu naivní, že? Většinou najdete jen odpadky, které někdo vyhodil. V USA ale objevili něco zajímavějšího.

Nedávno nalezli potápěči v jezeru Huron vrak lodi Manasoo. A uvnitř něj i slušně zachovalý kousek automobilové historie – Chevrolet Coupé z roku 1927, který patřil jednomu z pasažérů.

Loď se potopila v září 1928. Tehdy byla v noci silná bouře, která poškodila trup a kormidlo, loď se stala neovladatelnou a po naplnění vodou klesla ke dnu. Bohužel i s šestnácti pasažéry a členy posádky, přežilo jen pět lidí. Vrak je zakonzervovaný ve slušném stavu a stejně tak i Chevrolet působí, že mu toho moc oproti stavu z výrobní linky nechybí.

Spolek nadšenců do lodní dopravy na velkých jezerech už ví, že loď se ze dna vysvobodit nepodaří. Ovšem pokusí se zachránit právě alespoň auto, které by mohlo následně skončit v místním muzeu.

Majitel dal svou Corvettu kvůli banalitě do servisu. Pak zjistil, že s ní mechanik řádil

Fotogalerie

  • Takhle vypadá auto, které leželo 90 let na dně jezera. Objevili ho potápěči: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.