Tahle Škoda Yeti je parádní Sleeper. Pod kapotou má pětiválec z Audi RS 3

Tahle Škoda Yeti je parádní Sleeper. Pod kapotou má pětiválec z Audi RS 3: titulní fotka Možná si pamatujete na Octavii RS s pětiválcem Audi, o které jsme nedávno psali. Teď máme něco podobného. Ale současně také výrazně jiného.

Narvat do Octavie RS pětiválec Audi 2.5 TFSI z RS 3 je totiž nápad, který jen výrazně vylepšil původní charakter vozu. Ale tentokrát se „osobnost“ auta s novým motorem úplně změnila. A také vstupní investice byla menší, protože hlavním hrdinou dnešního článku je ojeté SUV Škoda Yeti. Tedy auto, které se zkratky RS nikdy nedočkalo. O to větší sleeper tento kus ve výsledku je.

Yeti byl jedním z prvních crossoverů, který se až do faceliftu vyznačoval originálním designem. Žádnou sportovní variantu ale nenabízel. To se rozhodl změnit jeden Rus, kterému přebýval pětiválec 2.5 TFSI z Audi RS 3. Takže jeho Yeti je stále čtyřkolka, ale nově má 340 koní a sedmistupňovou převodovku DSG.

Německý úpravce výrazně vylepšil Octavii RS. Dal do ní pětiválec z Audi RS 3

Vyšší hmotnost motoru způsobila větší nedotáčivost, ale koho by to odradilo od stavby nejsilnější škodovky ve městě, že? Tlumiče má ale Yeti nové, stejně tak velké brzdy Brembo, které pocházejí taktéž z dárcovského Audi. A z RS 3 byl vzat i originální výfuk.

Výsledek bere dech. Jiný Yeti, které zvládne stovku pod 5 sekund asi na světě nenajdete.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
RobertMoky RobertMoky 25.02.2019  09:13
AF Ernie 25.02.2019  08:32
Vstoupit do diskuse ›