Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové

Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: titulní fotka I když v posledních letech ceny některých starších škodovek vzrostly, stále není běžné narazit na takovou, jejíž hodnota přesahuje milion.

Tento poněkud ošuntělý kabriolet však víc než milion stojí, současný majitel vůz dokonce prodává za 1.550.000 korun. A o ceně nehodlá diskutovat.

Ale proč je tahle škodovka tak drahá? Jde o model 633 z roku 1933, navíc kabriolet – této verze se současnosti, pokud budeme věřit inzerátu, dožily jen dva exempláře.

Škoda 633 se vyráběla v letech 1931 a 1934, celkově vzniklo jen 504 vozů. Číslo ve jméně pak napovídá, že automobil pohání šestiválec o výkonu 33 koní, konkrétně se jedná o řadovou „šestku“ o objemu 1792 cm3.

Ve své době byla 633 nejlevnějším v Československu vyráběným vozem s šestiválcem, s dvoudveřovou uzavřenou karoserií stála 45.500 korun. Zajímavostí je, že Škoda 633 dostala do vínku elektroinstalaci 12 V místo tehdy převládající šestivoltové nebo sladění pákových tlumičů pérování s protipery svazků listových pružin. Model 633 dosahoval rychlosti 100 km/h při pouze dvanáctilitrové spotřebě.

Zvláštností prodávaného kabrioletu je také jeho historie, prvním majitelem byl totiž Johann David Starck, významný podnikatel v oblasti západních Čech (zejména na Sokolovsku), který byl roku 1837 povýšen do šlechtického stavu.

A i když na první pohled auto nevypadá zrovna úchvatně, je kompletní a pojízdné, což dokládá i video. Kouzelným detailem jsou staré pneumatiky značky Baťa.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 1
  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 2
  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 3
  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 4
  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 5
  • Tahle ošuntělá škodovka stojí 1,5 milionu. Současnosti se zřejmě dožily jen dvě takové: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.