TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce

TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce: titulní fotka Hodinářská firma TAG Heuer už spolupracuje 26 let s McLarenem. Dobrý důvod vyrobit chronografy nesoucí jméno nového supersportu.

V roce 1985 se stal TAG Heuer oficiálním partnerem McLarenu a tato spolupráce trvá dodnes, takže jde o nejdelší spojení hodinářské firmy a závodní stáje v této oblasti motorsportu.

Současně je tomu dvacet let, co spatřil světlo světa dnes už legendární McLaren F1, na jehož odkaz naváže nový MP4–12C. Ideální konstelace na představení speciální tisícikusové série špičkových hodinek TAG Heuer MP4–12C Chronograph.

Za materiály, z nichž jsou hodinky vyrobeny, se jejich čtyřkolový jmenovec určitě nemusí stydět. Pouzdro je titanové a číselník z karbonu, což se podepisuje na velmi nízké váze chronografu. Ten má sklíčko i dýnko ze safíru a řemínek je inspirován interiérem supersportu – je zhotoven z kůže a alcantary. Oranžové ručičky a prošívání odkazuje na tradiční barvu McLarenu a jeho logo najdete na korunce.

O kalibru se TAG Heuer bohužel nezmiňuje, uvádí však, že je vybaven pro závodníky užitečnou funkcí Flyback, která umožní jediným stiskem tlačítka vynulovat stopky a současně je opětovně spustit.

Krásný kousek, co říkáte? Cena nebyla oznámena, ale pokud se na ni musíte ptát, pak si je určitě nemůžete dovolit. V prodeji budou v průběhu letošního roku a jak ukazuje fotka v galerii, jedním z těch, kdo je bude nosit na ruce, bude určitě závodní jezdec Jenson Button.

Fotogalerie

  • TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce: fotka 1
  • TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce: fotka 2
  • TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce: fotka 3
  • TAG Heuer MP4-12C Chronograph: oslava 26 let spolupráce: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.