Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala

Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: titulní fotka Pamatujete si, jak jednu dobu různí zvláštní lidé, za jízdy vystupovali z jedoucích aut, pak při chůzi podél nich tancovali, aby opět nastoupili? A natáčeli se při tom?

Spíš si asi pamatujete ty, kteří se dotancovali do nejbližšího kandelábru. Někteří možná do nemocnice. Ano, to byla jedna velká hloupá výzva, kterou musel plnit a poté sdílet snad každý, kdo má hlavu na krku jen jako ochranu před deštěm. Vše to jen navazovalo na další nesmyslné nápady jako sníst lžíci skořice.

Teď frčí další „challenge“, a jak byste asi čekali, je opět mimořádně stupidní. Jmenuje se Bird Box a rozmohla se na sklonku loňského roku. Vychází z děje filmu Bird Box se Sandrou Bullock, který uvedl Netflix. V postapokalyp­tickém světě jsou lidé zabiti, pokud se jim pohlédne do očí. Hlavní hrdinka se s dalšími přeživšími rozhodne, že se naučí zvládat své každodenní činnosti bez použití našeho nejdůležitějšího smyslu. Dojde i na řízení auta, které má kompletně neprůhledná skla a řidička se musí spolehnout pouze na GPS, což je asi nejnapínavější scéna z filmu.

Loni jsem něco podobného zkoušel na akci Volkswagenu, kde byl jeden Tiguan kompletně zatemněn a na testovací trati jsme se musel spolehnout pouze na 360stupňový systém kamer hlídající okolí vozu. A můžu říct, že moc daleko a rychle se takto jet nedá. Spoléhat se na GPS by bylo ještě horší, takže je jasné, že zkoušet film napodobovat v reálu v běžném provozu může opravdu jen pitomec. Takových ale po světě běhá…

Bylo jen otázkou času, kdy to někdo zkusí. Policie v americkému Coloradu prý údajně nikdy netušila, že to bude muset někdy lidem oficiálně říkat, ale už jim prostřednictvím Twitteru vzkázala, že nemají řídit poslepu. Je jen otázkou času, než se stane nehoda.

Test – Honda HR-V 1.5 i-VTEC (96 kW)

Už se stala. Tu první má na kontě mladá sedmnáctiletá řidička, která při plnění stupidní výzvy nabourala se svou Hondou HR-V do náklaďáku. Ještě horší je, že v autě přitom seděla její o rok mladší kamarádka. Jen se štěstím se nikomu nic nestalo, náklaďák má pár škrábanců na nárazníku, ale levý bok Hondy je zničen. Při nehodě dokonce vystřelily i airbagy, takže o lehký náraz nešlo. Doufáme, že se z toho ponaučí i další, kteří by chtěli podobné skopičiny vyvádět za volantem.

Fotogalerie

  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 1
  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 2
  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 3
  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 4
  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 5
  • Světem se šíří další hloupá „výzva“. Mladá řidička zkoušela jet po slepu, samozřejmě bourala: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.