Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku

Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: titulní fotka Do Detroitu na North American International Auto Show si japonská automobilka Suzuki přivezla kompletní modelovou řadu pro severoamerický trh a sériové stroje podpořilo i několik konceptů, z nichž určitě nejvíce vynikal SXForce.

Tento koncept sice není úplně žhavou novinkou, protože jeho premiéra proběhla na loňském podzimním autosalonu upravených vozidel v Las Vegas. Suzuki s tímto vozidlem chce podpořit svou sportovní image na severoamerickém trhu.

Tvůrci SXForce se při návrhu konceptu inspirovali u superbiků, které společnost vyrábí a snažili se připomenout těsné spojení mezi automobily a motocykly značky Suzuki. Koncept připomíná například Suzuki GSX-R 1000 svým výfukovým potrubím a vnějšími zpětnými zrcátky.

Pod kapotou bílého sedanu je uložen přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr s výkonem 184 kW (250 k), spojený s pětistupňovou manuální převodovkou.

Vzhledem k výkonu motoru určitě nepřekvapí plně stavitelný sportovní podvozek, osmnáctipalcová litá kola obutá do pneumatik Toyo T1-R, které mají vpředu rozměry 225/45 R18 a vzadu 235/40 R18 nebo kotoučové brzdy o průměru 355 mm s šestipístkovými třmeny.

Koncept má možná zajímavý vnější vzhled a výkonnou pohonnou jednotku, ale největší úlet je v interiéru, kde má řidič místo volantu k dispozici motocyklová řidítka. SXForce je sice čtyřdveřový sedan, ale má jen dvě přední skořepinová sportovní sedadla, protože na místě zadních sedaček jsou usazeny komponenty výkonného audio systému Rockford-Fosgate.

Fotogalerie

  • Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: fotka 1
  • Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: fotka 2
  • Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: fotka 3
  • Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: fotka 4
  • Suzuki SXForce – kříženec auta a superbiku: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hnus marosss 25.01.2008  23:07
sklamanie mm2 25.01.2008  23:06
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket