Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife

Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: titulní fotka Na Severní smyčce Nürburgringu se (bohužel) nepořádají jen závody a volné jízdy. Teď se tam chystá rockový koncert. A Suzuki bude u toho.

Určitě mi ti, co občas jezdí prohnat své auto na Ring, dají za pravdu, že Suzuki Swift Sport jsou na Nordschleife k vidění docela často. V lehce upravené podobě je tam totiž nabízí autopůjčovny, specializované právě na volné jízdy na Severní smyčce.

Nebylo by tedy nic divného, kdyby se Suzuki rozhodlo se slavným okruhem ideově svázat své schopné sportovní nářadí limitovanou edicí. Jenže ačkoli označení Rock am Ring zní docela slibně, neváže se ani tak ke smyčce jako takové, ale k rockovému festivalu, jenž se na ní bude konat začátkem června.

Vzhledem k tomu, že je japonská automobilka jedním ze sponzorů, připravila při této příležitosti zmíněnou limitku. „Tuning“ zahrnuje loga akce v kabině i na karoserii, ale především navigaci Clarion s 6,9" barevným displejem, 30GB hadrem, přípojkou pro iPod a lepšími reproduktory. Auto vznikne v bílé, černé a červené barvě v celkovém množství 700 kusů a v prodeji se objeví v dubnu. Základní cena bude 17 990 euro, takže pokud chcete swiftíka, co se jmenuje Ring, skákněte si za čáru. Měli byste ale asi vědět, že u nás stejné auto bez navigace a samolepek pořídite krutě levněji. $5$

Za tyhle peníze totiž v Německu dostanete nezměněnou techniku v podobě šestnáctistovky se 125 koňmi, která zvládne stovku pod 9 s a má maximálku 200 km/h.

TIP: Test: Suzuki Swift Sport: dokonale nedokonalý

Fotogalerie

  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 1
  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 2
  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 3
  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 4
  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 5
  • Suzuki Swift Sport Rock at the Ring: tvrdá muzika na Nordschleife: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.