Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru

Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru: titulní fotka Nejnovější generace swiftu se nám už nějakou chvíli po silnicích prohání, na sportovní verzi ale zatím stále marně čekáme. Už se ale očividně blíží.

Suzuki Swift Sport, jenž jsme otestovali v článku Suzuki Swift Sport: dokonale nedokonalý, byl ve své době jedním z nejzábavnějších hot-hatchů na trhu. Svého času ale znamená předloni, protože vloni se už jen vymetaly sklady a prodával se víceméně symbolicky. Teď tu máme novou generaci swiftu, verze Sport ale zatím v nedohlednu.

Po Ženevě ale už bude poněkud hmatatelnější. Tam totiž Suzuki plánuje představit studii S-Concept a první oficiální snímek i přes světelné kudrlinky ukazuje swifta se zajímavým bodykitem a křídlem na zádi. Takže je to jasné – máme tu dobrý základ pro další Swift Sport.

U produkční verze asi nemůžeme počítat s tak dravým vzhledem a široce vytaženými blatníky, tenhle obrázek jako by utekl ze závodů DTM, zásadní bude, aby s ním opět byla radost jezdit. Zlí jazykové každopádně tvrdí, že Suzuki u nového Sportu už dá sbohem příjemné atmosférické šestnáctistovce a v duchu sounáležitosti s Koncernem dostane svišť motor 1.4 Turbo. Uvidíme, uvidíme, hlavně aby to netrvalo moc dlouho…

Fotogalerie

  • Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru: fotka 1
  • Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru: fotka 2
  • Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru: fotka 3
  • Suzuki Swift S-Concept: nový Swift Sport na obzoru: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Sport TeeJay 10.02.2011  13:07
Vstoupit do diskuse ›