Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon

Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon: titulní fotka Počátek revoluce? Suzuki koncem března oznámilo médiím, že úspěšně dokončili projekt motocyklu s vodíkovým pohonem.

Společnost Suzuki má velký trumf a náskok před ostatními: dokončený prototyp motocyklu s vodíkovým pohonem, který je připraven k sériové produkci. Koncem března Suzuki a britská firma Intelligent Energy oznámili, že po dvouleté spolupráci mají konečně úspěšné plody spolupráce v podobě modelu Crosscage.

Motocykl Crosscage byl představen již loni na podzim, ale pouze v podobě konceptu. Po půlroční intenzivní práci na motorce se futuristický koncept přepravoval na funkční prototyp. Crosscage pohání malý motor o objemu 125 ccm, který umí spalovat vodíkové palivo a místo škodlivých emisí vypouští jen čistou vodu.

„Jde o velmi významný krok na společném vývoji motocyklu, kdy jsme z konceptu Suzuki Crosscage dokázali udělat téměř sériový motocykl,“ řekl Phil Caldwell, vývojový a obchodní ředitel Intelligent Energy. „Motocykl má speciálně upravené palivové články, které vydrží déle, jsou kompaktnější, účinnější a z výfuku nejde žádný oxid uhličitý.“

„Dalším krokem, který nás společně s firmou Suzuki čeká, je udělat motocykl vývojově jednodušší a snížit náklady na minimum, aby byl dostupnější pro koncové zákazníky,“ dodává Phil Caldwell.

Fotogalerie

  • Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon: fotka 1
  • Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon: fotka 2
  • Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon: fotka 3
  • Suzuki: máme motocykl na vodíkový pohon: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Uff RIČI 09.04.2008  10:51
Uff wenca 08.04.2008  15:28
Ufff King 08.04.2008  14:08
Vstoupit do diskuse ›