Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?

Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: titulní fotka Nedávno jsme vám přinesli článek o ruském terénním automobilu Rocket Z s motorem uprostřed. Nemyslete si ovšem, že to je nová myšlenka. Se stejnou koncepcí si pohrával i specialista na různé čtyřkolky a malé vozy – automobilka Suzuki.

V roce 1987 Suzuki představilo na tokijském autosalonu koncept RT-1, který byl perfektně šílený. Suzuki na něm spolupracovalo s americkým koncernem General Motors. Technicky a koncepcí nešlo o nic jiného než drobný sportovní automobil, jen byl na podvozku s pohonem všech kol. Design byl výsledkem pokusů automobilky, které vyvrcholily sériovým modelem AZ-1, který později do výroby převzala Mazda.

Koncept využíval 16ventilový motor o objemu 1,6 litru, který byl spojen s pětistupňovým manuálem. Speciální zavěšení zadních kol se inspirovalo motocyklovým.

V Rusku vznikl další nezastavitelný teréňák. Tenhle je s motorem uprostřed

Jak už jsme řekli výše, Suzuki koncept ukázalo v Tokiu v roce 1987. Tehdy tam přivezlo 3 studie: kromě RT-1 ještě sportovní kupé s motorem uprostřed RS-3 a plastové funky kupé Elia. Nakonec ale nedošlo k realizaci ani jednoho z těchto tří projektů. Něco z konceptů RT-1 a RS-3 se ale později uplatnilo ve zmíněném „kei autě“ jménem Autozam AZ-1. Takže alespoň nějaké cool auto z toho nakonec vzniklo.

Fotogalerie

  • Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: fotka 1
  • Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: fotka 2
  • Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: fotka 3
  • Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: fotka 4
  • Suzuki kdysi postavilo terénní kupé s motorem uprostřed. Znáte RT-1?: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.