Supervzácné Porsche 911 GT1 v pohybu. Tohle příliš často neuvidíte

Supervzácné Porsche 911 GT1 v pohybu. Tohle příliš často neuvidíte: titulní fotka Porsche 911 GT1 Straßenversion patří mezi nejvzácnější vozy stuttgartské automobilky. Vidět jej proto v pohybu není zrovna obvyklé.

Přesto vám přesně tohle prostřednictvím videa z YouTube kanálu NM2255 Car HD Videos nabízíme. Majitel jednoho z pouhých 25 vyrobených exemplářů totiž vzal svůj poklad na sraz vlastníků vzácných sporťáků a předvedl, co GT1 dokáže. A my tak máme jedinečnou šanci poslechnout si, jaký hluk vydává dvakrát přeplňovaný plochý šestiválec o objemu 3,2 litru, jehož výkon dosahuje 544 koní (400 kW). Mimochodem, umístěný je uprostřed, ještě před zadní nápravou.

Straßenversion vznikla jako „civilní“ varianta závoďáku 911 GT1, automobilka totiž potřebovala vyrobit sérii pro běžné silnice kvůli jeho homologaci.

Vozů, kterým bylo umožněno jezdit v provozu, vzniklo jen 25. První exemplář byl vyroben v roce 1996.

Porsche 911 GT1 číslo 104: Německá bestie může do provozu a je na prodej

Už tehdy šlo o velice drahé auto a stejné je to i dnes. Pokud se nějaký kousek objeví v aukci, jeho cena snadno přesáhne i 40 milionu korun. I proto je opravdu sympatické, že někdo tak drahý a vzácný sporťák občas pořádně prožene a ukáže lidem.

Jen 1150 kilogramů vážící Porsche 911 GT1 Straßenversion přitom nabízí opravdu hodně. Kromě dramatického vzhledu a naštvaného zvuku také zvládne zrychlit z klidu na stovku pod 4 sekundy a 200 km/h uhání za 10,5 sekundy. A jede přes 300 km/h.

Autor: Stanislav ŠvarcDiskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.