Subaru: návrat k rallye, vstup do IRC

Subaru: návrat k rallye, vstup do IRC: titulní fotka Společnost Fuji Heavy Industries Ltd. jako výrobce vozů značky Subaru tento týden oznamuje, že se její automobily vrátí na tratě světových rallye prostřednictvím seriálu Intercontinental Rallye Challenge.

Podle zveřejněných tiskových materiálů má Subaru v plánu následovat značky, které se účastnily letošního ročníku. V roce 2009 mohli diváci vidět na tratích IRC tovární týmy značek Abarth, Honda, Peugeot, Proton, Škoda a Volkswagen.

Můžeme tedy sledovat přesun pozornosti automobilek od vrcholné kategorie WRC k finančně mnohem přijatelnějším S2000 a skupině N. Právě Subaru má v plánu v seriálu IRC nasazovat vozy Impreza a podporovat závodníky s „eNkovými“ vozy.

Podle tiskových materiálů Subaru okomentoval Marcelo Lotti, generální ředitel IRC, novinku takto: „ Je nám velkou poctou přivítat Subaru do rodiny IRC, které se díky ní stane větší a lepší. Subaru je kultovní jméno v motoristickém sportu již mnoho let. Strategie této značky dokonale zapadá do filozofie IRC a jsme přesvědčeni, že naše série nabízí týmům s vozy Subaru hodně příležitostí k úspěchu a velkou mediální podporu.“

Shigeo Sugaya, ředitel motorsportu u Subaru, k tomu dodal: „Jsme velmi rádi, že vstupujeme do IRC. Tuto sérii sledujeme již od jejího vzniku před třemi lety. IRC poskytuje ideální scénu pro rozvoj našich zákaznických aktivit. Je to velká příležitost pro naše zákazníky – tzn. přibližně pro 1000 automobilů Subaru Impreza závodících po celém světě. Na soutěžích IRC mohou jezdci těžit i z vynikající mediální podpory, která přichází s tímto seriálem.“


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Přesně nas... WRC oIoo 09.12.2009  14:07
Vstoupit do diskuse ›